تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا تخلیه‌وبارگیری 55 میلیون تن کالا در بنادر کشور تا نیمه مرداد/ رشد 4.6 درصدی کالاهای کانتینری دولت برای ساماندهی نیروی انسانی سازمان بنادر لایحه بدهد/ مجلس با تمام توان در کنار سازمان بنادر است/ در صورت عدم ورود دولت، مجلس طرح خواهد داد پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار انتقال دو پروژه سرمایه‌گذاری نیمه تمام ‌به بخش خصوصی در بندر امام/ ١.٨ میلیون تن به ظرفیت سالانه نگهداری کالا در بندر امام افزوده می شود عملیات خارج سازی خطرسازترین مغروقه دهانه اروند آغاز شد اختصاص اعتبار ۲۸۴ میلیاردی برای تعمیرات اساسی سیستم‌های سرمایشی و شبکه برق بنادر استان بوشهر پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی بازدید معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از بندر امیرآباد/ بندرامیرآباد یکی از ظرفیت های استراتژیک دولت برای فعال کردن کریدور شمال – جنوب / فرآیند های صادراتی کالا تسهیل شود/ ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای از بندرامیرآباد به بندرشهید رجایی و بالعکس
روند مطلوب  تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندرامام خمینی(ره)
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در رأس هیأتی ضمن بازدید از بندرامام خمینی(ره)، روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در این مجتمع بزرگ بندری را مطلوب ارزیابی کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی  روز شنبه در حاشیه بازدید از روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی وارداتی به بندر امام خمینی (ره)  با بیان اینکه ترخیص و جابجایی نهاده های دامی وارداتی از بندر امام خمینی (ره) روند مطلوبی دارد، افزود: در زمینه ذخیره نهاده‌های دامی شاهد وضعیتی خوبی در کشور هستیم و به واسطه اقداماتی که صورت گرفته مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
 
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این درحالی است که روند توزیع نهاده های دامی در استان ها و شهرها به دلیل مشکل سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی با مشکلاتی همراه است که نیازمند بازنگری است.
 
عسکری ادامه داد: انتظار می‌رود با اصلاحاتی که در ساختار این سامانه صورت می گیرد، درخواست تولیدکنندگان طی مدت ۲ تا سه روز ثبت شده و تعیین تکلیف شود تا نهاده مورد نیاز در اختیار آنها قرار گیرد.
 
وی با اشاره به اینکه نحوه توزیع نهاده از طریق سامانه مذکور باید با جدیت و به طور کارشناسی مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد گفت: به عنوان مثال واحد تولیدی که جوجه‌ریزی را انجام می دهد، وقتی از طریق بازارگاه، میزان نهاده مورد نیاز خود را اعلام می کند، باید در اولین فرصت امکان دسترسی به نهاده های مورد نیاز آن فراهم گردد.
 
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در ادامه روند جاری ترخیص و ورود نهاده های دامی به کشور را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با این وجود بانک مرکزی باید در زمینه توزیع ارز مورد نیاز وارد کنندگان تسریع بیشتری در کار ایجاد کند.
 
عسکری گفت: در نشست با رئیس کل بانک مرکزی، روند تخصیص ارز ویژه تامین نهاده های دامی کشور در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی طی روزهای آینده بررسی خواهد شد.
 
وی افزود: همچنین به منظور تسریع در توزیع نهادهای دامی بین واحدهای تولیدی نشستی با وزیر جهاد کشاورزی برگزاری می شود تا مشکلات موجود بررسی و برای رفع آنها راهکاری کاربردی اندیشیده شود.
 
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قوه مقننه آمادگی دارد تا قوانین مورد نیاز به منظور تسهیل امور دامی را بررسی و تصویب کند گفت: از وزارت جهادکشاورزی خواسته می شود شرایط به گونه ای فراهم شود تا تولیدکنندگان بدون دغدغه امکان تامین نهادهای مورد نیازخود را داشته باشند و فرآیند تولید دستخوش تغییر قیمت ها نشود.
 
عسکری با اشاره به اینکه کشور در آستانه ماه رمضان و ایام عید نوروز قرار دارد گفت: این مناسب ها، از جمله ایامی است که مصرف کالاهای اساسی  افزایش می یابد؛ لذا باید با دقت بیشتری در توزیع اقلام و نهاده های دامی اقدام کرد.
 
وی یادآورشد: در زمینه مواد اولیه مورد نیاز تولید روغن نیز، بررسی ها نشان می دهد که ذخیره سازی به اندازه کافی صورت گرفته است اما باید جابجایی این کالاها به مبادی توزیع با دقت و سرعت بیشتری انجام گردد.
۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۳:۱۳
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۷,۰۲۸
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید