بوشهر از نقاط اصلی و مدنظر سازمان بنادر برای فعالیت در حوزه ایمنی دریانوردی است/ ضرورت سرمایه‌گذاری کافی برای تامین امکانات ایمنی، پیشگیری و مقابله با آلودگی‌های دریایی در بوشهر
مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در خط مشی گذاری کلان سازمان بنادر، بندر بوشهر یکی از نقاط اصلی برای فعالیت در حوزه ایمنی دریانوردی است که با این نگاه ویژه آینده مهم و مطلوبی برای اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر مدنظر سازمان قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، نادر پسنده روز چهارشنبه در تشریح این خبر در بوشهر افزود: بندر بوشهر یکی از مهم‌ترین بنادر کشور در جنوب و  سواحل خلیج فارس محسوب می‌شود که به طور طبیعی یکی از رسالت‌های سازمان بنادر حفظ ایمنی برای تردد همه شناورهای داخلی و خارجی در آب‌های این بندر است.
 
وی عنوان کرد: بندر بوشهر به واسطه موقعیت استراتژیک در میانه خط ساحلی خلیج فارس چه در بحث کنترل، پیشگیری و مقابله با آلودگی نفتی و چه در بحث ایمنی نقشی استراتژیک دارد.
 
 
پسنده گفت: از نگاه سازمان بنادر و دریانوردی بندر بوشهر یکی از مرکزهایی است که باید در آن سرمایه‌گذاری کافی برای تامین امکانات ایمنی، پیشگیری و مقابله با آلودگی‌های دریایی در آن لحاظ شود.
 
وی بیان کرد: در خط مشی گذاری کلان سازمان بنادر، بندر بوشهر یکی از نقاط اصلی برای فعالیت در حوزه ایمنی دریانوردی است که با این نگاه ویژه آینده مهم و مطلوبی برای اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر مدنظر سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد
 
پسنده ادامه داد: در حوزه پیشگیری و مقابله با آلودگی‌های دریایی نیز تکمیل تجهیزات و ایجاد ایستگاه‌های جدید مقابله با آلودگی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.
 
وی اضافه کرد: در کنار این مهم خدمات پروازی برای پایش مستمر آب‌‍‌ها چه به لحاظ ایمنی و چه به لحاظ مقابله با آلودگی و کنترل آلودگی دریا در برنامه‌های جدی سازمان بنادر است که در این عرصه استان بوشهر نقشی اساسی خواهد داشت.
 
 
 
 
 
.
۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ۱۵:۰۵
کد خبر : ۵۷,۰۷۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید