بندر بوشهر پیشرو در تولید دانش دریانوردی است/ کتاب "جست و جو و نجات دریایی" در بوشهر رونمایی شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این استان با وجود نویسندگانی توانمند در حوزه دریا و دریانوردی، در تولید دانش دریانوردی پیشگام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمند زاده روز چهارشنبه در آیین رونمایی از کتاب "جست و جو و نجات دریایی" با حضور مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: جای افتخار دارد که کارکنان سازمان بنادر در بوشهر در کنار مشغله‌های کاری و روزمره خود به نوشتن کتاب‌هایی در حوزه دریا و دریانوردی می‌پردازند.

وی بیان کرد: در بین کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر انسان‎‌های فرهیخته و اندیشمندی وجود دارند که با اندیشه خود چراغ راهی برای تیم مدیریتی سازمان بنادر و دریانوردی در استان بوشهر هستند.

ارجمندزاده افزود: سال گذشته و امسال کتاب‌های ارزشمندی در حوزه بنادر و دریانوردی در بوشهر رونمایی شده که حمایت از این چنین فعالیت های ارزشمندی با جدیت تداوم خواهد داشت.

وی گفت: کتاب جست و جو و نجات دریایی حاصل تجربه های ارزشمند حسین باقری به عنوان یکی از کارشناسان خبره جست و جو و نجات دریایی است که می تواند به عنوان کتابی کاربردی و مرجع مورد استفاده فعالان حوزه جست و جو و نجات قرار گیرد.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی نیز در اینباره گفت: مردم استان بوشهر همواره به خونگرمی و قدمت در صنعت دریانوردی شناخته می شوند و اکنون با تولید کتاب هایی فاخر در حوزه دریا باید آن را پیشرو در علم دریانوردی دانست.

نادر پسنده افزود: انتشار دانش دریانوردی برای استفاده سایرین یک اقدام ارزشمند است که استان بوشهر در این زمینه بخوبی نقش خود را ایفا کرده است.

وی ادامه داد: موفقیت ها همواره یک پشتوانه دارد و بدون تردید در کتاب جست و جو و نجات دریایی نیز عوامل مختلفی از خانواده تا سیستم‎های ستادی اداری مانند اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با مدیریت سیاوش ارجمندزاده ایفای نقشی چشمگیری داشتند.

نویسنده کتاب "جست و جو و نجات دریایی" نیز گفت: کتاب "جست و جو و نجات دریایی" به صورت تخصصی در حوزه ایمنی دریایی در هفت فصل تدوین شده است که حمل و نقل و فعالیت‌های دریایی استان بوشهر را معرفی می‌کند.

حسین باقری افزود: در این کتاب همچنین عملیات جست و جو و نجات شیوه‌های مرسوم آن و همچنین قوانین و الزام‌های بین المللی و داخلی در ارتباط با عملیات‌های جست و جو و نجات دریایی تشریح می‌شود.

وی ادامه داد: در کتاب یاد شده همچنین یک نگاه آماری پنج ساله تدوین و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و همچنین شیوه‌های جست و نجات بین المللی و عوامل تاثیرگذار در موفقیت چنین عملیات‌هایی توضیح داده شده است.

باقری اظهار کرد: تهیه و چاپ کتاب "جست و جو و نجات
دریایی" در مجموع چهار سال زمان برده است.

گفتنی است، حسین باقری پیش از این نیز کتاب‎‌های "سرگذاشتن روی زانوی ابن سیرین" و "معشوقه در کشو" نوشته و به چاپ رسانده است و اکنون نیز کتاب مجموعه شعر "سفارش دوزخ" را دست چاپ دارد.

۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ۱۶:۲۴
کد خبر : ۵۷,۰۸۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید