اختصاص یدک کش جدید به بندر امام(ره) برگزاری موفق مانور اطفاء حریق به صورت دستی در بندر بوشهر واگذاری فرصت های سرمایه گذاری از طریق مزایده/ تاکید بر حل چالش های سرمایه گذاران در بنادر با نگاه بلندمدت و حفظ منافع ملی و درچارچوب اقتصاد دریامحور/ سرمایه گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد صدور مجوز ساخت اسکله گردشگری در بندر ماهشهر مانور موفق اطفای حریق مخازن مایعات نفتی در مجتمع بندری انزلی تعیین تکلیف 30 کانتینر بلاتکلیف در بندر بوشهر آغاز شد بررسی و شناسایی عوامل آلودگی ساحل کنگان ادامه دارد منابع مالی؛ حلقه مفقوده زنجیره تامین نیروی انسانی حمل‌ونقل دریایی/ ضرورت حمایت ویژه مجلس در تسهیل جذب نیرو سازمان بنادر تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا
بهره‌برداری از ۳۰ پروژه دریایی و بندری کشور با حضور وزیر راه
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، ۳۰ پروژه توسعه‌ای، سرمایه‌گذاری و تجهیزاتی بندری و دریایی با حضور وزیر راه و شهرسازی به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

 با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و علی‌اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ۳۰ پروژه عمرانی و توسعه‌ای با اعتبار ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال از منابع داخلی این سازمان و همچنین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در چرخه فعالیت اقتصادی و تجاری بنادر بازرگانی کشور قرار گرفت.

بر اساس این گزارش پروژه‌های زیرساختی و توسعه‌ای سازمان بنادر و دریانوردی با ایجاد ۷۰۹ نفر اشتغال زایی مستقیم و در راستای استفاده حداکثری از توان داخلی و ظرفیت‌های مولد بخش خصوصی توانمند در بنادر استان‌های هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچستان (چابهار)، بوشهر، مازندران و گیلان به بهره‌برداری رسید.

تعمیرات اساسی جاده سربندر به بندر امام خمینی (ره)، توسعه سیستم اطفای حریق بنادر آبادان، چوئبده و اروندکنار و تعمیرات اساسی بندر سجافی با ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۶۵ نفر در استان خوزستان به بهره‌برداری رسید.

با توجه به ارتقای کارگاهی سازندگان داخلی قطعات و تجهیزات دریایی و بندری و در راستای حمایت از شرکت‌های قطعه‌ساز ایرانی، تعمیرات اساسی شبکه برق رسانی به مکنده غلات، تعمیرات اساسی و بهره‌برداری از یک فروند کشتی بویه‌گذار، تعمیرات اساسی انبار ترانزیت، ساخت و بهره‌برداری از اسکله فلزی شناور، احداث ساختمان رفاهی کارگری، احداث ایستگاه آتش‌نشانی، از مهم‌ترین پروژه‌های توسعه‌ای بنادر هرمزگان است که اشتغال‌زایی مستقیم ۲۱۸ نفر را فراهم کرده است.

بومی‌سازی تجهیزات از دیگر دستاوردهای سازمان بنادر در اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری قلمداد می‌شود که بر این اساس، احداث برج کنترل ترافیک دریایی و پوشش کامل رادیویی سواحل استان در منطقه A۱ دریایی، مهم‌ترین پروژه‌های دهه‌فجری بنادر شهید بهشتی و کلانتری چابهار محسوب می‌شود.

در بنادر استان بوشهر، تکمیل شبکه اطفای حریق و ساختمان یگان حفاظت گناوه، به بهره‌برداری رسید.

در استان مازندران و در پسکرانه بندر نسل سومی امیرآباد، پروژه‌های سیلوی غلات، مخازن روغن خوراکی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده است.

ساخت ۴ دستگاه گیربکس اسکنر رادار، یک دستگاه آنتن‌رادار، سه دستگاه رادار و سه سری مجموعه ترانسیور نیز از دیگر دستاوردهای توسعه‌ای و تجهیزاتی سازمان بنادر به شمار می‌آید که در بنادر انزلی، شهید رجایی و بوشهر در چرخه فعالیت بندری و دریایی قرار گرفت. همچنین مخازن نگهداری فراورده‌های نفتی و مخازن نگهداری و پردازش مواد زائد نفتی، با سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی در بندر شهید رجایی به بهره‌برداری رسید.

بر اساس این گزارش، همچنین خرید، ساخت، حمل و نصب چهار فروند پانتون فلزی شناور و ساخت ۱۰ عدد ملال‌مدولاتور و ۱۰ عدد مادربرد رادار ترما (تولید بار اول) از دیگر پروژه‌های سازمان بنادر است که همزمان با جشن چهل‌وسوم انقلاب اسلامی به بهره‌برداری رسید.

۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۵۸
خبرگزاری مهر |
کد خبر : ۵۷,۱۴۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید