بندر شهید رجایی، سازمان بنادر و دریانوردی، سرمایه گذاری در بندر
استاندار هرمزگان، ترانزیت و دیپلماسی منطقه‌ای را دو راهبرد اصلی دولت سیزدهم دانست و گفت: هرمزگان با زیرساخت های بسیار قوی، دروازه ورود قرقیزستان و کشورهای آسیای مرکزی به اروپا و دیگر کشورهای آسیایی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مهدی دوستی در نشست با مشاور رییس جمهور قرقیزستان، اظهارداشت:  آمادگی لازم برای رفع موانع سرمایه‌گذاری و بهره برداری از زیرساخت‌های بندرشهید رجایی وجود دارد.
استاندار هرمزگان، استفاده از ظرفیت های بندر شهید رجایی را برای همه کشورهای آسیایی یک اولویت توصیف کرد و ادامه داد: به‌دلیل اراده‌ قوی که بین ایران و قزاقستان وجود دارد، اتفاقات خوبی برای توسعه تعامل تجاری و اقتصادی بین دو کشور در حال وقوع است.
وی بیان داشت: یکی از برنامه های دولت سیزدهم توسعه ترانزیت است که در گام نخست، زمینه برای ورود هیات سرمایه گذاری قرقیزستانی در اراضی موجود بندرشهید رجایی فراهم و در فاز بعدی اراضی پسکرانه این بندر برای توسعه فعالیت‌های ترانزیتی فراهم می‌شود.
 تنگیز بولتوروک ایاپ برگن اولو؛ مشاور رییس جمهور قرقیزستان نیز با بیان اینکه فعال‌سازی ظرفیت ترانزیت از طریق بندر شهید رجایی، از نظر سیاسی و اقتصادی پروژه مهمی برای کشور قرقیزستان محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: امکانات و ظرفیت‌های بندر شهید رجایی نه تنها برای قرقیزستان بلکه برای همه کشورهای آسیای مرکزی حائز اهمیت است و می تواند یک اولویت باشد.
۸ اسفند ۱۴۰۰ ۱۷:۲۷
کد خبر : ۵۷,۲۲۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید