تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا تخلیه‌وبارگیری 55 میلیون تن کالا در بنادر کشور تا نیمه مرداد/ رشد 4.6 درصدی کالاهای کانتینری دولت برای ساماندهی نیروی انسانی سازمان بنادر لایحه بدهد/ مجلس با تمام توان در کنار سازمان بنادر است/ در صورت عدم ورود دولت، مجلس طرح خواهد داد پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار انتقال دو پروژه سرمایه‌گذاری نیمه تمام ‌به بخش خصوصی در بندر امام/ ١.٨ میلیون تن به ظرفیت سالانه نگهداری کالا در بندر امام افزوده می شود عملیات خارج سازی خطرسازترین مغروقه دهانه اروند آغاز شد اختصاص اعتبار ۲۸۴ میلیاردی برای تعمیرات اساسی سیستم‌های سرمایشی و شبکه برق بنادر استان بوشهر پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی بازدید معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از بندر امیرآباد/ بندرامیرآباد یکی از ظرفیت های استراتژیک دولت برای فعال کردن کریدور شمال – جنوب / فرآیند های صادراتی کالا تسهیل شود/ ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای از بندرامیرآباد به بندرشهید رجایی و بالعکس
بندر روتردام، آلایندگی کشتی ها، سازمان بنادر و دریانوردی
روتردام به عنوان یک بندر با بیشترین میزان تولید کربن در اروپا، برنامه جدیدی برای شناسایی عوامل آلاینده در محوطه بندری دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مریتایم اگزکتیو، بزرگترین و شلوغ ترین بندر اروپا در پاسخ به بررسی دقیق یک ناظر محیط زیست در مورد انتشار کربن در این بندر، قصد دارد فعالیت خود را در شناسایی عوامل آلاینده شفاف تر کند.

 با اعلام  سازمان غیردولتی حمل و نقل و محیط زیست (T&E) مبنی بر اینکه بندر روتردام با انتشار تقریباً 14 میلیون تن CO2 در سال، بیشترین میزان انتشار کربن در اروپا را دارد، اداره بندر روتردام توضیح داد:  این بندر با شرکت مشاور BigMile برای توسعه یک پلتفرم دیجیتال جهت شناسایی و ردیابی انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با حمل و نقل در آب های خود همکاری خواهد کرد.

طی شش ماه آینده، بندر روتردام و BigMile یک پروژه آزمایشی را برای محاسبه حرکت کشتی‌های دریایی در محدوده و داخل بندر با هدف درک بهتر سطوح انتشار آلاینده ها انجام خواهند داد.

این بندر قصد دارد از داده های AIS برای محاسبه دقیق انتشار گازهای گلخانه ای در بخش حمل و نقل استفاده کند. پلت فرم انتشار گازهای گلخانه ای به بندر و جامعه تجاری کمک می کند تا استراتژی های مناسب تری را برای تبدیل شدن به تأسیسات بندری بدون کربن درنظر بگیرند. یافته های این پروژه در نیمه دوم سال با شرکت های کشتیرانی و ترمینال های بندری به اشتراک گذاشته خواهد شد.

نیکو ون دورن؛ مسئول برنامه انتقال انرژی اداره بندر روتردام در این خصوص گفت: با جابجایی میلیون ها تن کالا، ما بزرگترین بندر اروپا هستیم. این بدان معناست که فعالیت‌های ما می‌تواند تأثیر زیادی بر پایدارتر کردن لجستیک در منطقه داشته باشد.

 بندر روتردام علاوه بر این در حال کار بر روی پروژه های مرتبط نظیر بهینه سازی حمل و نقل چند وجهی و تولید سوخت های جایگزین است.

 

۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ۱۳:۰۴
کد خبر : ۵۷,۳۰۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید