عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،اقبال شاکری، سازمان بنادر و دریانوردی،حمل و نقل دریایی
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در حوزه حمل و نقل دریایی و حل چالش های این بخش آماده هر گونه همکاری و حمایت از با سازمان بنادر و دریانوردی است.

اقبال شاکری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با تاکید بر اینک باید اجازه کارآفرینی و نقش آفرینی به بخش خصوصی در حوزه دریایی و بندری بیش از پیش داده شود، گفت: بخش خصوصی باید در برنامه های طرح جامع حمل و نقل به خوبی دیده شود و در تصمیم گیری ها مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: کشور از ظرفیت های بسیار مناسبی در بخش دریایی و بندری برخوردار است لذا ضرورت دارد خدمات دریایی و بندری به خوبی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد تا شاهد بلوغ فعالان اقتصادی در حوزه دریایی و بندری باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بنادر ایران می توانند مسیر بسیار مناسبی برای انتقال کالا به کشورهای همسایه باشند، گفت: باید سهم بسزای حمل و نقل دریایی در طرح جامع حمل و نقل به خوبی دیده شود چرا که حمل و نقل دریایی امکان انتقال کالا در حجم بسیار زیاد و با کمترین قیمت را دارد.

شاکری افزود: از دیگر مزایای حمل و نقل دریایی می توان به کاهش آلودگی و تبعات زیست محیطی، ایمنی بیشتر و... اشاره کرد و نسبت به سایر شقوق حمل و نقل به طور حتم بهترین روش برای انتقال کالا برای فعالان اقتصادی به شمار می رود.

وی با تاکید بر اینکه طرح جامع حمل و نقل باید هرچه سریع تر به تصویب برسد، عنوان کرد: مجلس آمادگی کامل هر نوع همکاری و حمایت از سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت راه و شهرسازی را دارد و امیدوار هستیم با تصویب هرچه سریع تر طرح جامع حمل و نقل و لحاظ سهم حمل و نقل دریایی، شاهد پویایی و عملکرد هرچه بیشتر و بهتر در حوزه دریایی و بندری باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت علمی نخبگان و کارشناسان دریایی و بندری، امری ضروری است، اظهار داشت: باید از ظرفیت علمی کشور در این حوزه به بهترین شکل ممکن در قالب تشکل ها و انجمن ها بهره مند شویم و به این تشکیلات بها دهیم و آنها را بیش از پیش در تصمیم گیری ها لحاظ کنیم.

۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳
کد خبر : ۵۷,۳۴۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید