بندر بوشهر، گردشگری دریایی، سازمان بنادر و دریانوردی
با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط، اولین نشست کمیته گردشگری دریایی بوشهر در آستانه سفرهای نوروزی برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با نزدیک شدن به ایام نوروز و آغاز سفر های نوروزی اولین نشست کمیته گردشگری دریایی بوشهر با حضور اعضای کمیته و نمایندگان دستگاه های اجرايی مرتبط برگزار شد.
در این نشست شرح وظایف هر یک از دستگاه ها بر اساس طرح تسهیل سفر های دریایی در ایام نوروز ۱۴۰۱ مورد بررسی قرار گرفت و همچنین  طرح ساماندهی شناگاه ها و ایستگاه های مجاز قایق های تفریحی و محدوده فعالیت جت اسکی ها و باشگاه های ورزشی مشخص و برای تایید نهایی در اختیار اعضا قرار داده شد.
در این جلسه  تمامی اسکله های گردشگری استان ازلحاظ ایمنی مورد بررسی قرار گرفت، که  تنها اسکله گردشگری بندر گناوه مجوز لازم را جهت فعالیت کسب کرد و مابقی اسکله ها بدلیل نا ایمن بودن از انجام فعالیت منع شدند مگر اینکه توسط متولیان امر بهسازی و ایمن سازی شود.
همچنین مقرر شد شهرداری ها بر روی عملکرد قایق های تفریحی نظارت کامل داشته باشند و اداره  کل ورزش و جوانان نیز بر اساس وظایف سازمانی، بر عملکرد باشگاه های ورزشی آبی و جت اسکی ها نظارت و در شناگاه ها  نیز غریق نجات مستقر و فرماندهی دریابانی نیز از فعالیت  قایق ها و جت اسکی های غیر مجاز در مکان های غیر مجاز جلوگیری کند.

۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۲۶
کد خبر : ۵۷,۳۴۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید