برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی و اطفای حریق شناور در بندر خرمشهر
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از برگزاری مانور چند منظوره جستجو و نجات دریایی و اطفای حریق شناور در بندر خرمشهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی گفت: در آستانه  اجرای طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز 1401  و در راستای اشاعه فرهنگ  جستجو و نجات و ایمنی دریایی  این مانور با حضور مردم خرمشهر در رودخانه کارون(روبروی مجتمع تجاری برلیان)  به منظور حفظ آمادگی و ارزیابی توان فنی و عملیاتی تیم ها و شناورهای دریایی بندر خرمشهر در مواقع اضطرار  برگزار  شد.

وی ارتقاء سطح ایمنی تردد شناورها، ارزیابی میزان آمادگی واحد های دریایی، سنجش میزان توانایی و مهارت پرسنل در اجرای عملیات، کشف نقاط قوت و ضعف را از دیگر اهداف این مانور اعلام کرد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر  درخصوص مراحل اجرای این  مانور تصریح کرد: طبق سناریوی از پیش طراحی شده طی تماس رادیویی با مرکز MRSC شناور فانوس1 در موقعیت رودخانه کارون دچار آتش سوزی شده و یک نفر از خدمه به آب افتاد و  بلافاصله شناور بایندور و شناور ناجی 4،قایق های 4030 و 4049 به محل حادثه اعزام شدند.

اسعدی تصریح کرد: با توجه به اهمیت نجات جان افراد  ابتدا قایق های 4030 و 4049 نفرات و قایق بایندر فرد ناجی غریق که به نفرات مضطر کمک کرده بود را از آب خارج  و سپس شناور ناجی 4 بهمراه تیم آتش نشانی و کمک بایندر عملیات اطفا حریق را انجام و آنرا خاموش و عملیات با موفقیت به پایان رسید.

در این مانور   علاوه بر ۳۰نیروی انسانی  6فروند شناور و 2 دستگاه خودرو امداد و نجات  نیز مشارکت داشتند
۲۵ اسفند ۱۴۰۰ ۱۲:۱۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۷,۴۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید