flag
همزمان با دیگر استان‌های ساحلی کشور؛

آغاز طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز۱۴۰۱در هرمزگان/ آمادگی خدمات دهی 50 فروند شناور مسافری با ظرفیت پنج هزار و 328 مسافر

با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و جمعی از مسئولان، ستاد مرکزی «طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۱» در بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشوربندر شهید حقانی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "علی‌رضا محمدی کرجی ران" در آیین آغاز «طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۱» در بندر شهید حقانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح به منظور ارائه مطلوب خدمات و تأمین ایمنی سفرهای دریایی در ایام نوروز، از سال ۱۳۸۶ به صورت مدون و با مشارکت ارگانهای مختلف برگزار شده است.

وی در تشریح ظرفیت ایجاد شده ویژه  نوروز ۱۴۰۱، ادامه داد: در طرح نوروزی امسال 50 فروند شناور مسافری با ظرفیت پنج هزار و 328 نفربادستور العمل های بهداشتی و مراقبتی در ۱۲ مسیر دریایی خدمات خود را به مسافران و گردشگران دریایی که استان هرمزگان را برای تجربه سفرهای دریایی انتخاب کرده اند ارائه خواهند داد .

رییس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی ستاد اجرایی خدمات سفر هرمزگان با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده از بعد ایمنی و نظارتی بیان داشت : 8 فروند شناور تخصصی جستجو و نجات دریایی، 33 ایستگاه همیار ناجی و 24 ایستگاه نجات غریق و غواصی همراه با 20 تیم بازرسی فنی و ایمنی مستقر در بنادر  از امروز تا ۱۵ فروردین سال آینده مسئولیت خدمت رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی را بر عهده دارند ‌.

محمدی کرجی ران با بیان اینکه در این طرح یک هزار و 800 نفر به صورت مستقیم  شرکت داشته وبه امر خدمات رسانی مشغول هستند اشاره ای به سفرهای  طریق خودرو به جزایر استان داشت و گفت : در نوروز ۱۴۰۱ در کل استان 32 فروند شناور حمل خودرو با ظرفیت 847 دستگاه  در غرب استان مهیا و خدمات رسانی خواهد شد .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، تعداد اسکله های گردشکری را 40 مورد درجزایر  قشم وکیش اعلام کرد و ادامه داد: 853  شناور گردشکری با ظرفیت پنج هزار و 328 نفر در مدت زمان اجرای طرح سفرهای دریایی نوروز 1401 فعالیت خواهند کرد .

محمدی کرجی ران رعایت نکات ایمنی در هنگام سوار،پیاده ودرطول سفر دریایی همچنین توجه به  توصیه های فرماندهان شناورها را لازمه یک سفر ایمن و خاطره انگیز دانست و از هموطنان خواست رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی و همچنین اجتناب از سفر دریایی با شناورهای غیر مجاز در شرایط نامساعد جوی جدی گرفته و به هیچ عنوان از شناورهایی که فاقد سیستم های مخابراتی بوده استفاده ننموده و سلامت خود و خانواده را تهدید نکنند . ‌

شایان ذکر است شماره تماس ۱۵۵۰ مرکز جستجو و نجات دریایی هرمزگان بشکل شبانه روز آماده خدمات رسانی بوده و گردشگران و مسافران در صورت بروز شرایط اضطرار می‌توانند بدون گرفتن پیش شماره بار مرکز جستجو و نجات دریایی تماس حاصل فرمایند .

 همچنین سامانه پیامکی 100001550 جهت دریافت اخبار هواشناسی و وضعیت تردد بنادر مسافری ایجاد شده است.

بنادر مجاز مسافری استان هرمزگان بندرعباس( شهید حقانی و باهنر)، قشم(شهید ذاکری، بهمن قشم، بندرلافت)، لنگه(بندرلنگه، چارک، بندر آفتاب)،خمیر(بندر پل)، کیش(بندرکیش)، هرمز(بندر هرمز)، لارک(بندرلارک) و ابوموسی(بندر ابوموسی) می باشد.

پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰
10:29
چاپ