اعمال محدودیت موقت ورود خودرو به جزیره کیش /خودروهای پلاک کیش ‌و حامل مواد غذایی و سوختی شامل این محدودیت نمی‌ شوند
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از آنجایی که استقبال چشمگیر هموطنان از جاذبه های گردشگری کیش سبب ترافیک شهری و...شده است، به منظور متناسب سازی ورود و خروج مسافران و در جهت ارائه خدمات بهتر محدودیت موقت ورود خودرو به جزیره کیش از سوی سازمان منطقه آزاد اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریا نوردی استان هرمزگان، "اسماعیل مکی زاده " اظهار کرد: بنا به اعلام سازمان منطقه آزاد؛ استقبال گردشگران از سفر به جزیره زیبای کیش  باعث شده که مشکلاتی نظیر ایجاد ترافیک  در سطح شهر و غیره ارائه خدمات مطلوب و قاعده منده را با اختلال روبرو نماید.

وی افزود: بر اساس تصمیمات متخذه و هماهنگی های صورت گرفته بمنظور تسهیل در خروج گردشگران از جزیره کیش از ساعت ۸  صبح امروز چهارشنبه دهم فروردین به مدت ۴۸ ساعت محدودیت موقت و عدم پذیرش خودرو از بنادر “ چارک و آفتاب” به مقصد جزیره کیش  اعمال می شود.

به گفته مکی زاده محدودیت‌های اعمالی خودروهای پلاک جزیره کیش، خودروهای حامل مواد غذایی، سوختی و فاسد شدنی را شامل نمی شود ‌.

دبیر ستاد تسهیل سفرهای دریایی استان هرمزگان تاکید کرد : ارائه خدمات در  بنادر چارک و آفتاب مستلزم دو فاکتور مهم نظیر شرایط مطلوب و مساعد جوی حاکم بر منطقه و اعلام پذیرش مسافر از سوی سازمان منطقه آزاد کیش  است.

وی ادامه داد : محدودیت اعمالی در زمان شرایط نامساعد جوی فقط بمنظور ارتقا ایمنی سفرها و اعمال محدودیت تردد و پذیرش مسافران از سوی منطقه آزاد کیش  بدلیل متناسب سازی تعداد ورود و خروج شناور با هدف ارائه خدمات بهتر و مطلوبتر به هموطنان در این جزیره اتخاذ می شود.

شایان ذکر است؛ 20 لندیگ کرافت با ظرفیت یک‌هزار و 100 خودرو و 10 شناور مسافری نیز با یک‌هزار و 200 صندلی در مسیر سه گانه بنادر چارک و آفتاب به سمت کیش و بالعکس  به ارائه خدمات مشغول اند .

۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ۱۰:۴۵
کد خبر : ۵۷,۵۸۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید