اختصاص یدک کش جدید به بندر امام(ره) برگزاری موفق مانور اطفاء حریق به صورت دستی در بندر بوشهر واگذاری فرصت های سرمایه گذاری از طریق مزایده/ تاکید بر حل چالش های سرمایه گذاران در بنادر با نگاه بلندمدت و حفظ منافع ملی و درچارچوب اقتصاد دریامحور/ سرمایه گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد صدور مجوز ساخت اسکله گردشگری در بندر ماهشهر مانور موفق اطفای حریق مخازن مایعات نفتی در مجتمع بندری انزلی تعیین تکلیف 30 کانتینر بلاتکلیف در بندر بوشهر آغاز شد بررسی و شناسایی عوامل آلودگی ساحل کنگان ادامه دارد منابع مالی؛ حلقه مفقوده زنجیره تامین نیروی انسانی حمل‌ونقل دریایی/ ضرورت حمایت ویژه مجلس در تسهیل جذب نیرو سازمان بنادر تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا
اعمال محدودیت موقت ورود خودرو به جزیره کیش/ خودروهای پلاک کیش ‌و حامل مواد غذای و سوختی شامل این محدودیت نمی‌ شوند
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از آنجایی که استقبال چشمگیر هموطنان از جاذبه های گردشگری کیش سبب ترافیک شهری و... شده است، به منظور متناسب سازی ورود و خروج مسافران و در جهت ارائه خدمات بهتر، محدودیت موقت ورود خودرو به جزیره کیش از سوی سازمان منطقه آزاد اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "اسماعیل مکی زاده " گفت: بنا به اعلام سازمان منطقه آزاد کیش؛ استقبال گردشگران از سفر به جزیره زیبای کیش  باعث شده که مشکلاتی نظیر ایجاد ترافیک  در سطح شهر و ... ایجاد شود و همچنین ارائه خدمات مطلوب و قاعده مند را با اختلال روبرو نماید.

وی افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده و هماهنگی های صورت گرفته بمنظور تسهیل در خروج گردشگران از جزیره کیش از ساعت ۸  صبح امروز چهارشنبه دهم فروردین به مدت ۴۸ ساعت محدودیت موقت و عدم پذیرش خودرو از بنادر “ چارک و آفتاب” به مقصد جزیره کیش  اعمال می شود.

به گفته مکی زاده محدودیت‌های اعمالی خودروهای پلاک جزیره کیش، خودروهای حامل مواد غذایی، سوختی و فاسد شدنی را شامل نمی شود ‌.

دبیر ستاد تسهیل سفرهای دریایی استان هرمزگان تاکید کرد : ارائه خدمات در  بنادر چارک و آفتاب مستلزم دو فاکتور مهم نظیر شرایط مطلوب و مساعد جوی حاکم بر منطقه و اعلام پذیرش مسافر از سوی سازمان منطقه آزاد کیش  است.

وی ادامه داد : محدودیت اعمالی در زمان شرایط نامساعد جوی فقط و فقط بمنظور ارتقا ایمنی سفرها و اعمال محدودیت تردد و پذیرش مسافران از سوی منطقه آزاد کیش  بدلیل متناسب سازی تعداد ورود و خروج شناور و با هدف ارائه خدمات بهتر و مطلوبتر به هموطنان در این جزیره اتخاذ می شود.

شایان ذکر است؛ ۲۰ لندیگ کرافت با ظرفیت یک‌هزار و ۱۰۰ خودرو و ۱۰ شناور مسافری نیز با یک‌هزار و ۲۰۰ صندلی در مسیر سه گانه بنادر چارک و آفتاب به سمت کیش و بالعکس  به ارائه خدمات مشغول اند .

۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ۱۱:۱۹
کد خبر : ۵۷,۵۹۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید