زیرساخت گردشگری دریایی و فعالیت کشتی های مسافری در بندر آبادان مهیا است / آمادگی بندر آبادان برای تردد دریایی هواداران جام جهانی قطر
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان خبر داد : زیرساخت گردشگری دریایی و فعالیت کشتی های مسافری و تردد دریایی هواداران جام جهانی فوتبال قطر در بندر آبادان با استانداردهای لازم مهیا شده است.
به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان رضا سفاری گفت : با توجه به زیرساخت خوبی که در بندر آبادان ایجاد شده است این بندر آمادگی پذیرش فعالیت کشتی‌های مسافری و گردشگری و تردد  هواداران جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر از مسیر دریایی را دارد.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان افزود  : پایانه مسافری با ظرفیتی بیش از ۲۰۰ نفر که در بهمن ماه سال گذشته و بر اساس استانداردهای لازم ، مورد بهره‌برداری قرار گرفت ،  یکی از ظرفیت‌های موجود در  بندر آبادان است.
او ادامه داد : اسکله اختصاصی مسافری ، یکی دیگر از ظرفیت های ایجاد شده است که در سال ۱۴۰۰  لایروبی شد و با عمق مناسب ،  امکان پهلوگیری کشتی های مسافری و شناور کاتاماران را دارد.
بندر آبادان نزدیکترین بندر جنوبی به مرکز کشور به ویژه استان های غربی است و از طریق آبراه بین المللی اروند به خلیج فارس و آبهای آزاد راه دارد.
۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ۱۹:۲۳
کد خبر : ۵۷,۷۶۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید