پهلوگیری اولین کشتی حامل مواد سوختی در اسکله های دلفین بندرانزلی
مدیر کل بنادر و دریانوردی از پهلوگیری یک فروند کشتی حامل مواد سوختی در اسکله های دلفین این مجتمع بندری خبر داد و افزود : این کشتی حامل دو هزار و 400 تن مشتقات نفت سفید است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی صبح روز یکشنبه 4 اردیبهشت پس از پهلوگیری یک فروند کشتی حامل مواد سوختی در اسکله های دلفین انزلی اظهار داشت: با توجه لزوم فعالیت چند بعدی در مجتمع بندری انزلی، ترانزیت مواد سوختی در دستور این اداره کل قرار گرفت و اولین کشتی حامل مواد سوختی از کشور ترکمنستان در اسکله دلفین پهلودهی شد . 
وی تصریح کرد: این کشتی حامل 2 هزار و 400 تن مشتقات نفت سفید است که امیدواریم با هماهنگی انجام شده بتوانیم این فعالیت را تداوم بخشیده و حمل کالاهای ترانزیتی نفتی را با جدیت ادامه دهیم. 
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ادامه داد: مجتمع بندری انزلی بدنبال آن است تا در ماه های آتی  50 هزار تن از این کالا را در این بندر تخلیه کند . 
آبایی با بیان اینکه در این بندر به سیستم های لودینگ آرم نیاز است، تاکید کرد : بدنبال استفاده بیشتر از ظرفبتهای ایجاد شده این اداره کل پیگیر سیستم های مکانیزه با هماهنگی بخش خصوصی هستیم تا از ظرفیت اسکله های دلفین بهترین بهره برداری انجام شود. 
مجتمع بندری انزلی دارای 2 پست اسکله دلفین است که این اسکله ها توسط سازمان بنادر و دریانوردی احداث شده و برای پذیریش کلیه کالاهای فله مایع خصوصا مواد سوختی مورد استفاده قرار می گیرد. 
مجتمع بندری انزلی با سابقه ۳۰۰ ساله در عرصه حمل و نقل دریایی همواره مورد توجه بازرگانان و تجار کشور بوده است و امروز با ۱۷ پست اسکله و امکان تخلیه و بارگیری بیش از ۱۰ میلیون تن کالا در سال بزرگترین و مجهزترین مجتمع بندری ایرانی حاشیه دریای خزر محسوب می شود.
این مجتمع بندری یکی از پرسابقه ترین بنادر ایران و از مهمترین و استراتژیک ترین بنادر شمال کشور محسوب می شود که با قرار گرفتن در گذر تجاری بین‌المللی از قبیل کریدور ترانزیتی بین المللی شمال - جنوب و تراسیکا و غیره از دیرباز عهده دار نقش برجسته در صنعت حمل و نقل دریایی با کشورهای حاشیه دریای خزر و اروپایی بوده است.

 

 

۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۵۷
ایرنا |
کد خبر : ۵۷,۸۳۳
کلیدواژه ها: اسکله های دلفین 
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید