پیام مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان بمناسبت روز ملی خلیج فارس
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان طی پیامی دهم اردیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس را به ملت بزرگ ایران ، ساحل نشینان و مجاوران این پهنه آبی رنگ تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی، در متن پیام "قاسم عسکری نسب" مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه چنین آمده است:

خلیج فارس، نامی به جای مانده از کهن ترین مستندات و منابع تاریخی است نامی که از سده های پیش از میلاد وجود داشته و به گواه تاریخ این دریا با نام سرزمین ملت ایران پیوندی دیرینه دارد .

بی شک نامگذاری یک روز به عنوان روز ملی خلیج فارس فراتر از یک مناسبت تاریخی و مبین چشم طمعی است که همواره بیگانگان بر مروارید جنوب ایران دوخته اند، تا جایی که با قصد هویت زدایی از خلیج همیشه فارس بارها قصد تغییر نام آن را داشته‌اند، تا اصالت تاریخی‌اش را مخدوش و اقتدار ایران بر این پهنه نیلگون و جغرافیای راهبردی را تضعیف کنند، در حالی که جهان، خلیج فارس را از دیرباز با هویت و نام پارسی آن می‌شناسد.

نام خلیج فارس با هزاران سال تاریخ درخشان و باشکوه ایرانیان گره خورده؛ نامی که گنجینه‌ای ماندگار از حماسه و اسطوره، میراث تاریخی و ملی، دستاوردهای عظیم تجاری و اقتصادی را، از دیرباز تاکنون، در خود جای داده و محافظت کرده است.

اینجانب، ضمن تبریک ۱۰ اردیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس، خدمت درکرانه این دریای پارس را توفیقی الهی برای خود و همکارانم دانسته وآرزومندم خداوند متعال به برکت خون شهدای عظیم الشانی که با نثار جان خود  بیرق عزت و سرافرازی ایران اسلامی و نام این دریای پارس را زنده نگاه داشته اند، ما را حافظانی همیشه سر فراز در راه صیانت از این پهنه فیروزه ای رنگ قرار دهد و برای ایران اسلامی و هم‌وطنان عزیزمان سربلندی و پیشرفت مستدام آرزومندم.

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۴۶
کد خبر : ۵۷,۸۸۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید