flag
عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد:

مزیت‌های فوق‌العاده جام‌جهانی برای ایران در بخش جابجایی مسافر، صادرات و ترانزیت کالا/ بخش خصوصی نیازمند حمایت دولت در راستای پشتیبانی از جام‌جهانی

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزیت‌های فوق‌العاده جام‌جهانی فوتبال ۲۰۲۲ فوتبال قطر در جابجایی مسافر، صادرات و ترانزیت کالا، گفت: ایران از شرایط اقلیمی بسیار خوبی در راستای بهره‌مندی از فرصت‌های اقتصادی این رویداد بسیار بزرگ، برخوردار است.
اقبال شاکری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی درباره همکاری‌های مشترک جهت پشتیبانی ایران از جام جهانی فوتبال در قطر و امضا سند اجرایی سازی توافقنامه همکاری بندری ‌و دریایی ایران و قطر، اظهارداشت: فرصت اقتصادی بسیار خوبی ناشی از شرایط اقلیمی برای کشور به وجود آمده است و با توجه به نزدیکی مسافت بین ایران و قطر مزیت های بسیاری در حوزه جابجایی مسافر، صادرات و ترانزیت کالا وجود دارد که باید از آن به نحو مطلوب بهره برد.
 
وی ادامه داد: سفر رییس جمهور به قطر و حضور وزیر حمل و نقل قطر در کیش نشان می دهد که شرایط برای همکاری های مشترک اقتصادی دو کشور در حوزه پشتیبانی ایران از جام جهانی فوتبال در قطر فراهم است و باید به بهترین شکل از فرصت پیش آمده بهره مند شویم.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت رفع آسیب ها و مشکلات موجود، عنوان کرد: باید با حداکثر آمادگی در حوزه حمل و نقل دریایی پیش برویم و بهترین مدل اقتصادی را برای همکاری مشترک دو کشور تعریف کنیم.
 
شاکری با اشاره به اینکه باید حمایت های لازم از سوی دولت در راستای فعالیت حداکثری بخش خصوصی مدنظر قرار گیرد، گفت: باید شاهد حمایت و پشتیبانی کامل دولت باشیم و اجازه ندهیم فرصت از دست برود، بنابراین باید هرچه سریع تر زیرساخت های لازم را فراهم کرده و نسبت به نحوه فعالیت ها، به نتیجه برسیم.
 
وی افزود: جام جهانی قطر، فرصت بسیار خوبی برای توسعه حمل و نقل دریایی کشور در برخی بخش ها است و بخش خصوصی در این راستا نیازمند حمایت و پشتیبانی دولت است.
 
عضو کمیسیون عمراه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چه در بخش جابجایی بار، صادرات و ترانزیت کالا باید برنامه ریزی لازم و مناسب صورت گیرد، اظهار داشت: ظرفیت های مختلفی در بخش های اشاره شده وجود دارد و مسافران بسیاری چه از ایران و چه از سایر کشورها قصد دارند به قطر بروند که ایران در مسیر آن ها است و باید در این زمینه برنامه ریزی مناسب انجام شود.
 
شاکری با تاکید بر اینکه باید از مدهای مختلف حمل و نقل بهره مند شویم، گفت: باید برای مسافران جام جهانی به ویژه آن هایی که از کشورهای همسایه ایران قصد سفر به قطر را دارند برنامه ریزی کنیم و در عین حال بتوانیم از ظرفیت بنادر و جزایر نزدیک به کشور قطر در ایران بهره مند شده و در راستای خدمت رسانی به مسافران جام جهانی گام برداریم.
شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
11:20
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید