نصب و راه اندازی ایستگاه پیشرفته جزرومدسنجی جزیره ابوموسی
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی گفت: به منظور تکمیل شبکه ملی پایش مشخصه های دریایی، ایستگاه پیشرفته جزرومدسنجی در جزیره ابوموسی نصب و راه اندازی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمید خلیلی با بیان اینکه ایستگاه پیشرفته جزرومدسنجی در جزیره ابوموسی نصب و راه اندازی شد، اظهار کرد: این ایستگاه به منظور تکمیل و زیرساخت شبکه جزرومد سنجی خلیج فارس و دریای عمان ایجاد شده است.
وی ادامه داد: این ایستگاه بیست و دومین ایستگاه از شبکه ملی پایش ایستگاه های تراز و جزرومدسنجی بنادر کشور است و پیش از این همه بنادر کشور در شمال و جنوب به این ایستگاه‌ ها مجهز شده اند.
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه انتظار می رود با ایجاد این ایستگاه و بهره برداری از ایستگاه های قشم و کیش و نیز ثبت اطلاعات جزرومدی، شبکه پایش جزرومدسنجی جزایر خلیج فارس تکمیل شود، خاطرنشان کرد: در نصب این ایستگاه از جدیدترین تجهیزات و تاسیسات روز دنیا شامل تجهیزات الکترونیکی و نرم افزاری استفاده شده است و به صورت پیوسته اطلاعات نوسانات آب را ثبت و به پایگاه داده مشخصه های مهندسی سواحل، ارسال می‌ کند.
وی افزود: اطلاعات حاصل از این ایستگاه می تواند زیربنای مطالعات علمی و مهندسی استفاده در تدقیق شبیه سازی های ریاضی خلیج فارس، ایمنی هرچه بیشتر دریانوردی و در نهایت اشراف علمی و مطالعاتی منطقه و اعمال حاکمیت در جزیره ابوموسی باشد.
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۵۰
کد خبر : ۵۷,۹۳۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید