سیزدهمین کارگروه حمل و نقل بین ایران و روسیه برگزار شد/ اعلام آمادگی شرکت های حمل و نقل دریایی و پایانه های بندری ایران برای سرمایه گذاری/ تاسیس شرکت های مشترک لجستیکی بندری و دریایی بین ایران و روسیه در دستور کار بازدید وزیر اقتصاد از گمرک بنادر اروندکنار و چوئبده/ افزایش تعداد سفر‌های دریایی لنج داران از ۳ به ۶ سفر در سال آغاز دوره آموزشی اطفاء حریق در بنادر صیادی سیستان و بلوچستان کسب رتبه برتر سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه پدافند شیمیایی انعقاد قرارداد سرمایه گذاری احداث سیلوی غلات به ارزش 600 میلیارد ریال در بندرامیرآباد بازدید هیات تجاری چینی از بندر شهید رجایی رشد 390 درصدی ترانزیت فرآورده‌های نفتی از بندر امام(ره) نشست شورای عالی سازمان‌ بنادر در بندر بوشهر/ رونق بنادر کوچک از اولویت‌های سازمان بنادر/ ظرفیت تخلیه و بارگیری در بنادر کشور 10 درصد افزایش یافت/ پرهیز از اجرای پروژه‎های عظیم فاقد عایدی برای مردم افزایش 56 درصدی واردات کالا به بندر خرمشهر/ رشد 79 درصدی ترانزیت خودرو از بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری 11 میلیون تن کالا در بندر امام(ره) طی سه ماهه نخست سال جاری
برگزاری رزمایش ترکیبی پدافند غیرعامل شیمیایی در بندر شهید رجایی/ ترسیم سناریو این رزمایش مبتنی بر عوامل واقعی/ ابلاغ تصمیم‌های مدیریتی از  مرکز ستاد فرماندهی حادثه
رزمایش ترکیبی پدافند غیرعامل شیمیایی با حضور "سردار ساسانی" جانشین پدافند غیرعامل کشور و تعدادی از ارزیابان سازمان بنادر و دریانوردی در بندر شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، رزمایش ترکیبی پدافند غیرعامل شیمیایی با ترسیم سناریوی انفجار مخازن، امداد و نجات، قطع برق و مقابله با اقدامات خرابکارانه امروز دوشنبه 19 اردیبهشت در سایت یکی از شرکت‌های نفتی مستقر در مجتمع بندری شهید رجایی برگزار شد.

مدیرکل بنادر ودریانوردی هرمزگان هدف از برگزاری این رزمایش را "سنجش شرایط احراز تیم‌های پاسخ به شرایط اضطراری و بحرانی، ارزیابی هماهنگی تیم‌های پاسخ به شرایط اضطراری و بحرانی، اجرای دستورالعمل‌های تهیه شده برای شرایط اضطراری و بحرانی اعلام کرد.

"علی‌رضا محمدی‌کرجی‌ران"، پاسخ به تهدیدها، حوادث و مخاطرات و رعایت وحدت فرماندهی و سلسله مراتب در صدور فرامین و گزارش‌گیری" را از اهداف این مانور برشمرد.

وی ضمن تشریح سناریو این رزمایش بیان داشت: براساس یک برنامه ساعت 10 صبح امروز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه پس از اعلام یک حادثه فرضی در یکی از شرکت‌های نفتی واقع در بندر خلیج فارس، بلافاصله نفرات عملیاتی مربوطه مطابق شرح کار مشخص شده خود را به موقعیت حادثه رساندند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی بیان کرد: بلافاصله تیم آتش نشانی اقدام به اطفاء حریق نموده و تعداد چهار نفر از پرسنل که به‌دلیل انفجار مخزن مصدوم شده بودند در کم ترین زمان ممکن توسط نیروهای امدادی به بهداری منتقل و تحت مداوا قرار گرفتند.

جانشین پدافند غیرعامل کشور نیز در حاشیه این رزمایش از مجموعه مدیریتی بندر شهید رجایی و نیروهای شرکت‌کننده در این تمرین قدردانی کرد.

"سردار محسن ساسانی" ارزیابی خود را از هماهنگی تیم‌های پاسخ به شرایط اضطراری و بحرانی مثبت و بسیار قابل توجه دانست و افزود: افراد شرکت‌کننده در این تمرین با جدیت و انرژی بسیار خوبی حاضر و تمامی فرآیندهای نزدیک به شرایط اضطرار  واقعی اجرا شد.

وی یادآور شد؛ جدیت و انرژی نیروهای واحد ایمنی، آتش‌نشانی و یگان حفاظت در این تمرین فرضی و زمانبندی‌ها آن‌ها در پاسخگویی به تهدیدها نشان داد که افراد از آمادگی بسیار بالایی برخوردار هستند.

شایان ذکر است؛ این رزمایش ترکیبی پدافند غیر عامل با حضورتعدادی تعدادی از ارزیابان سازمان پدافند غیر عامل کشور و ارزیابان سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری هرمزگان،گروه‌هایHSE، جمعی از شرکت‌های خصوصی، آتش‌نشانی و یگان حفاظت بندر شهید رجایی اجرا شد.

گفتنی است؛ مدیر و تمامی معاونان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در سالن مرکز ستاد فرماندهی حادثه از طریق تصویر و با بهره‌گیری از سیستم‌های مخابراتی فرآیند اجرای عملیات را زیر نظر داشته و تصمیمات لازم از این مرکز به حاضرین در محل ابلاغ کردند.

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۴۸
کد خبر : ۵۷,۹۷۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید