اختصاص یدک کش جدید به بندر امام(ره) برگزاری موفق مانور اطفاء حریق به صورت دستی در بندر بوشهر واگذاری فرصت های سرمایه گذاری از طریق مزایده/ تاکید بر حل چالش های سرمایه گذاران در بنادر با نگاه بلندمدت و حفظ منافع ملی و درچارچوب اقتصاد دریامحور/ سرمایه گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد صدور مجوز ساخت اسکله گردشگری در بندر ماهشهر مانور موفق اطفای حریق مخازن مایعات نفتی در مجتمع بندری انزلی تعیین تکلیف 30 کانتینر بلاتکلیف در بندر بوشهر آغاز شد بررسی و شناسایی عوامل آلودگی ساحل کنگان ادامه دارد منابع مالی؛ حلقه مفقوده زنجیره تامین نیروی انسانی حمل‌ونقل دریایی/ ضرورت حمایت ویژه مجلس در تسهیل جذب نیرو سازمان بنادر تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا
تخفیف ثبت کشتی،حق پرچم ،ا تکنولوژی سبز،سازمان بنادر و دریانوردی
موسسه ثبت کشتی‌های سنگاپور به کشتی هایی با تکنولوژی های سبز و کم بودن آلایندگی، تسهیلات و تخفیف های ثبت کشتی اعطا می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مرین پرایم، سنگاپور اولین کشوری است که مشوق‌های مالی قابل توجهی را برای تشویق مالکان کشتی تحت پرچم به منظور سرعت بخشیدن به  کربن‌زدایی مطابق با استانداردهای IMO، در نظر گرفته است. این برنامه شامل کاهش هزینه های اولیه و سالانه بین 20 تا صددرصد برای کشتی هایی می شود که به تازگی ثبت شده اند و یا اقدامات لازم برای بهینه سازی در مصرف انرژی را اتخاذ کرده اند.طبق آخرین گزارش‌ها، موسسه ثبت کشتی‌های سنگاپور (SRS) که در سال 1966 تاسیس شده، سنگاپور را در میان پنج کشور بزرگ صاحب پرچم جهان قرار داده است. طبق آمار، SRS بیش از 4400 کشتی تحت پرچم دارد که در مجموع بیش از 96 میلیون تن ناخالص را شامل می شود. 
 
ناوگان تحت پرچم سنگاپور در حال حاضر یکی از جوان ترین ناوگان ها در دنیا است، اما از آنجا که رجیستری ها در سال های اخیر به طور فزاینده ای برای جذب تناژ بیشتر رقابتی شده اند، این برنامه جدید سنگاپور برای جذب کشتی های جدید و در عین حال تشویق به تلاش بیشتر برای کربن زدایی طراحی شده است. مشوق های جدید از 1 می 2022 تا 31 دسامبر 2024 اعمال می شود.
 
اداره بنادر و دریانوردی سنگاپور (MPA) اعلام کرد: اصل کلیدی برنامه "کشتی های سبز"، اعطای پاداش و تسهیلات به مالکان کشتی‌هایی است که داوطلبانه راه‌حل‌هایی را برای مطابقت با استانداردهای نظارتی زیست‌محیطی تعیین‌شده توسط IMO اتخاذ می‌کنند. MPA این برنامه را با الزامات شاخص طراحی بازده انرژی (EEDI) مارپل که از اول آوریل اجرایی شده است، مطابقت می دهد.
 
کشتی های مجهز به موتورهایی که قادر به استفاده از سوخت‌های کم کربن یا معادل LNG مانند bioLNG، اتان و متانول یا سوخت های کربن صفر مانند آمونیاک یا هیدروژن هستند، می توانند از این تسهیلات استفاده کنند؛ کشتی‌های جدیدی که در سنگاپور ثبت می شوند، تخفیف‌هایی بین 50 تا 100 درصد برای هزینه ثبت اولیه و مالیات بر تناژ سالانه دریافت می‌کنند. کشتی هایی که در مرحله رجیستری هستند و استانداردهای جدید را اتخاذ می کنند واجد شرایط کاهش هزینه ها بین 20 تا 100 درصد هستند. صاحبان کشتی‌هایی که واجد شرایط باشند، یک مدرک شناسایی "سبز" دریافت می کنند.
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۲۹
کد خبر : ۵۷,۹۷۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید