flag
معاون امور دریایی سازمان بنادر اعلام کرد:

ارائه تسهیلات و تخفیف تعرفه‌ای ۹۰ درصدی برای خط کشتیرانی بوشهر-خارگ/ نگاه ویژه سازمان بنادر به پشتیبانی از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال در قطر

عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از همکاری ویژه‌ در بخش سوخت یارانه‌ای و تعمیرات کشتی باری-مسافری در بوشهر به منظور پشتیبانی از جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ خبر داد و گفت: برای تامین زیرساخت‌های باری و مسافری بوشهر در سطح بین‌المللی برنامه‌های مختلفی تدارک دیده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مجید علی نازی درباره زیرساخت‌های حمل و نقل باری و مسافری در بوشهر، اظهار داشت: تمهیدات و برنامه‌های مختلفی درخصوص زیرساخت‌های باری و مسافری بوشهر در سطح بین‌المللی اندیشیده و تسهیلاتی نیز از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به ویژه در جهت رفاه و آسایش مردم خارگ در نظر گرفته شده است.
 
وی ادامه داد: پس از سال‌ها توانستیم با مشارکت بخش خصوصی در بخش حمل و نقل مسافری و باری جزیره خارگ، لندینگ کرافت آماده و خط جدید کشتیرانی بوشهر به خارگ را راه اندازی کنیم.
 
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد تخفیف تعرفه‌ای با نگاه ویژه مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مدنظر قرار گرفته و در خصوص حمل و نقل بار و مسافر این آمادگی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی وجود دارد که تسهیلات بدون بهره و کمک‌های لازم را به بخش خصوصی ارائه کند.
 
علی نازی افزود: در خصوص حمل و نقل مسافری بین المللی، پایانه مسافری بین المللی مدنظر قرار گرفته که حدود ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن تخصیص یافته و ایجاد اسکله مسافری به منظور پهلوگیری شناورهای مسافری تا سایز ۱۵۰ متر فراهم شده است و همزمان یک فروند شناور مسافری بزرگ و ۲ فروند شناور مسافری سایز متوسط و پایین تر می‌توانند پهلوگیری داشته باشند و این یک پایانه بین المللی در جهت حمل و نقل مسافری بین ایران و قطر خواهد بود.
 
پشتیبانی از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲
وی با اشاره به نگاه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی به پشتیبانی از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال در قطر، گفت: در این خصوص فعالیت‌ها به صورت شبانه روزی در حال انجام است تا بتوانیم زیرساخت‌های مسافری لازم را قبل از شروع جام جهانی آماده کنیم.
 
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: ۲ فروند کشتی مسافری بزرگ در حال آماده‌سازی و ایمن‌سازی هستند که تا دو ماه آینده آماده خواهند شد و اسکله مربوطه نیز تا پایان مردادماه به بهره برداری خواهد رسید و سالن مسافری نیز با استانداردسازی مناسب که دارای شاخص‌های بین‌المللی است مدنظر قرار می‌گیرد.
 
وضعیت اسکله بندری دیر
علی نازی درباره اسکله باربری بندر دیر نیز، خاطرنشان کرد: این اسکله از سال‌های گذشته بهره برداری باری داشته است و سازمان بنادر و دریانوردی به منظور بهره‌وری بهتر و بیشتر، برنامه‌ریزی کرده تا زیرساخت‌های پهلوگیری تیراژ بیشتری از لندینگ‌کرافت فراهم شود و با توجه به توافق وزرای ایران و قطر این مساله در دستورکار قرار گرفته و سعی می‌کنیم طی ماه‌های آینده، توسعه باری بندر دیر محقق شود.
 
آخرین خبرها از کشتی باری مسافری
وی همچنین در خصوص آخرین وضعیت کشتی رورو-پسنجر (باری-مسافری)، عنوان کرد: با مالک کشتی توافقاتی صورت گرفته و همکاری ویژه‌ای در بخش سوخت یارانه‌ای و تعمیرات ویژه شناور در دستورکار قرار دارد تا تعمیرات شناور در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام و به منظور بهره‌برداری مورد استفاده قرار گیرد.
 
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تفاهم نامه بین وزاری راه و شهرسازی،‌ وزارت میراث فرهنگی و امور گردشگری، استانداری بوشهر و اتحادیه آژانس‌های توریستی به منظور ارائه تسهیلات ویژه، ‌اظهار داشت: کشتی رورو-پسنجر تا دو ماه آینده به بهره برداری می‌رسد و نیاز اساسی برای پهلوگیری آن، داشتن اسکله ایمن است از همین رو به صورت شبانه روزی فعالیت در این زمینه در حال انجام است تا بتوانیم نهایتا پایان مرداد ماه سال جاری اسکله پهلوگیری کشتی یاد شده را آماده کنیم.
سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
12:28
چاپ