flag
با حضور عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در بندر امام خمینی(ره)؛

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان معارفه شد

در آیینی با حضور عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن قدردانی از تلاش‌های عادل دریس، حکم انتصاب بهروز آقایی به سمت مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به ایشان اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، در جریان این آیین مجید علی‌نازی عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در سخنانی ضمن قدردانی از تلاش‌های عادل دریس، اظهار امیدواری کرد ستاد از تجربیات ارزنده ایشان بهره‌مند شود.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به عملکرد و اقدامات زیربنایی بهروز آقایی در استان سیستان و بلوچستان، ریل‌گذاری ماندگار و ایجاد زمینه مساعد برای سرمایه گذاری و ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی برای سرمایه‌گذاری در چابهار و تلاش برای حفظ همدلی و همگرایی بین تمام گروه‌ها و اقوام را از ثمرات دوران خدمت ایشان عنوان کرد.

مجید علی‌نازی در ادامه سخنان خود، انضباط کاری و مالی به همراه شفاف‌سازی در حوزه کاری، حاکمیت تفکر سیستمی، ترسیم چشم‌‌انداز تحول‌آفرین برای حضور در بازارهای جدید، رصد تحولات جهانی به منظور خلق فرصت‌های جدید و بهره‌گیری از ایده‌ها و افکار تازه برای ایجاد تحول و دوری از روزمرگی را از اولویت‌هایی عنوان کرد که  مدیران و نیروهای همکار با آنان باید سرلوحه کار خویش قرار بدهند.

وی در ادامه با تأکید بر مواردی که مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حکم انتصاب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به آن تصریح شده بود، خواستار همراهی و همیاری همه نیروها برای تحقق این مهم شدند.

بهروز آقایی در این آیین ضمن تشکر از حسن اعتماد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای هیأت عامل به وی به جهت انتصاب به سمت مدیریت بنادر و دریانوردی استان خوزستان، با اشاره به تجربیات خود در بنادر استان سیستان و بلوچستان، توجه به انگیزش نیروهای انسانی را از مهم‌ترین عوامل برای تحرک و تحول در سازمان برشمرد و گفت: انگیزه‌بخشی و ایجاد خودباوری و آموزش سرمایه‌های انسانی منشأ تحول می‌شوند و چهره یک سازمان را تغییر می‌دهند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با ذکر مصادیقی از کارهای دشوار و طاقت‌فرسایی که در بندرچابهار انجام پذیرفت، تمام کارهای بزرگی را که در چابهار انجام شد، مرهون اعتماد، خودباوری و انگیزه‌بخشی به سرمایه‌های انسانی عنوان کرد.

بهروز آقایی، کالا و کشتی را دو عنصر اصلی بندر برشمرد و بر لزوم بهره‌گیری این دو عنصر مهم برای رونق و ارتقای درآمدزایی تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه می‌باید از همه‌ی جوانب و ظرفیت‌های بندر امام خمینی(ره) برای توسعه فعالیت‌ها بهره برد، به‌روز رسانی تعرفه‌ها، فرآیندسازی جریان کالا، هم‌افزایی و هم راستایی با دیگر ارگان‌های فعال در بنادر، فرصت‌سازی برای حضور در بازارهای جدید را از اهم برنامه های خود عنوان کرد.

وی قرار گرفتن بندر در مسیر کالا را از مهم‌ترین عواملی برشمرد که موجب رونق و ایجاد فرصت‌های اشتغال می‌شود و بنابراین می‌طلبد از تمام وجوه و رویه‌های بندری اعم از ترانزیت، ترانشیپ و ... برای ایجاد فرصت‌های تازه‌تر بهره گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن تأکید بر افزایش هم‌افزایی و همدلی با مدیران  اظهار امیدواری کرد در پرتو همراهی و تلاش بیشتر اهداف بزرگ سازمان محقق شود.

 عادل دریس در این آیین با اشاره به مأموریت‌هایی که به وی در ابتدای مدیریت ابلاغ شده بود، اظهار خرسندی کرد با همکاری و همراهی همکاران پرتلاش در بنادر خوزستان این مأموریت‌ها به سر منزل مقصود رسانده است و در این بین علیرغم چالش‌ها و معضلاتی که بر سر راه فعالیت‌های جاری در بندر امام خمینی(ره) پیش آمد با همفکری و همگرایی امکان غلبه بر آنان فراهم شد.

وی نوسازی تجهیزات تخلیه و بارگیری، مکانیزه‌سازی پایانه های تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی، توجه به مسئولیت‌های اجتماعی و توسعه زیرساختی حمل و نقل ریلی و جذب حداکثری اعتبارات عمرانی و سرمایه گذاری بخش خصوصی و توسعه زیرساخت دریایی به واسطه لایروبی کانال‌های دسترسی از اهم دستاوردها و اقدامات خود در دوران تصدی مدیریت بنادر و دریانوردی خوزستان برشمرد و از همراهی و همدلی جامعه بندری و دریایی خوزستان در این مدت سپاسگزاری کرد.    

چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
14:24
منبع: روابط‌ عمومی
چاپ