زلزله هیچ خسارتی به زیرساخت های بنادر هرمزگان وارد نکرد/عملیات تخلیه و بارگیری در تمامی بنادر بدون وقفه درحال انجام است ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای تردد ایمن شناورهای مسافری و تفريحی در بنادر مازندران/ آمادگی کامل بندر نوشهر در پذیرش شناورهای استاندارد/ ارائه تسهیلات از سوی سازمان بنادر به متقاضیان تامین شناور سیزدهمین کارگروه حمل و نقل بین ایران و روسیه برگزار شد/ اعلام آمادگی شرکت های حمل و نقل دریایی و پایانه های بندری ایران برای سرمایه گذاری/ تاسیس شرکت های مشترک لجستیکی بندری و دریایی بین ایران و روسیه در دستور کار بازدید وزیر اقتصاد از گمرک بنادر اروندکنار و چوئبده/ افزایش تعداد سفر‌های دریایی لنج داران از ۳ به ۶ سفر در سال آغاز دوره آموزشی اطفاء حریق در بنادر صیادی سیستان و بلوچستان کسب رتبه برتر سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه پدافند شیمیایی انعقاد قرارداد سرمایه گذاری احداث سیلوی غلات به ارزش 600 میلیارد ریال در بندرامیرآباد بازدید هیات تجاری چینی از بندر شهید رجایی رشد 390 درصدی ترانزیت فرآورده‌های نفتی از بندر امام(ره) نشست شورای عالی سازمان‌ بنادر در بندر بوشهر/ رونق بنادر کوچک از اولویت‌های سازمان بنادر/ ظرفیت تخلیه و بارگیری در بنادر کشور 10 درصد افزایش یافت/ پرهیز از اجرای پروژه‎های عظیم فاقد عایدی برای مردم
مهدی اسلام پناه،رئیس سازمان ملی استاندارد ،بندر امام خمینی(ره)،سازمان بنادر و دریانوردی
در بازدید رئیس سازمان ملی استاندارد از بندر امام خمینی(ره)، فرآیند خروج کالاها و روش‌های همکاری های بیشتر برای تسریع و تسهیل در این فرآیند بررسی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در این بازدید، بندر امام خمینی(ره) را هاب غلات کشور توصیف کرد و اظهار داشت: هدف از بازدید رسوب کالاهای اساسی جلوگیری شود و دولت سیزدهم یک سری اقدامات برای ورود و خروج کالای اساسی و تسهیل جریان ورود و خروج کالاهای اساسی اتخاذ کرده است .
 مهدی اسلام پناه افزود: مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی، تبدیلی، خوراک دام و واحدهای روغن‌کشی به وفور وجود دارد و  این موجب آرامش بازار  شده است.
 رئیس سازمان ملی استاندارد،  اقدامات همزمان با اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، از جمله جریان خروج کالا از بندر را مطلوب ارزیابی کرد.
اسلام‌پناه؛ در خصوص برنامه‌های سازمان استاندارد بیان کرد: این سازمان از ماه‌ها قبل در روند ترخیص کالاها نقش مهمی داشته و با عملیاتی کردن برنامه مبتنی بر  محور "یک ‌نمونه‌گیری و یک نتیجه واحد" درصدد کم کردن از موازی‌کاری در این فرآیند هستیم.
وی تصریح کرد: یک سری مسائل باید در سطح ملی پیگیری شود و یکسری آزمایش‌ها به تهران ارسال و این نمونه‌ها را باید تجمیع کنیم و شرایطی را برای استقرار نهادهای آزمایشگاهی در بنادر فراهم کنیم و به نتایج نمونه‌ها اعتبار ببخشیم.
رئیس سازمان ملی استاندارد؛ تاکید کرد: با اتخاذ این تمهیدات درصدد هستیم تا واردکنندگان در  شرایطی به راحتی کالای مورد نیاز را تأمین کنند.
گفتنی است، در نشست مشترک معاون امور بندری بندر امام ، مدیران استانی و صاحبان کالا پس از بحث و تبادل نظر در خصوص فرآیند خروج کالاها، روش‌های همکاری های بیشتر برای تسریع و تسهیل در این فرآیند را بررسی کردند.
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴
کد خبر : ۵۸,۰۳۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید