زلزله هیچ خسارتی به زیرساخت های بنادر هرمزگان وارد نکرد/عملیات تخلیه و بارگیری در تمامی بنادر بدون وقفه درحال انجام است ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای تردد ایمن شناورهای مسافری و تفریحی در بنادر مازندران/ آمادگی کامل بندر نوشهر در پذیرش شناورهای استاندارد/ ارائه تسهیلات از سوی سازمان بنادر به متقاضیان تامین شناور سیزدهمین کارگروه حمل و نقل بین ایران و روسیه برگزار شد/ اعلام آمادگی شرکت های حمل و نقل دریایی و پایانه های بندری ایران برای سرمایه گذاری/ تاسیس شرکت های مشترک لجستیکی بندری و دریایی بین ایران و روسیه در دستور کار بازدید وزیر اقتصاد از گمرک بنادر اروندکنار و چوئبده/ افزایش تعداد سفر‌های دریایی لنج داران از ۳ به ۶ سفر در سال آغاز دوره آموزشی اطفاء حریق در بنادر صیادی سیستان و بلوچستان کسب رتبه برتر سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه پدافند شیمیایی انعقاد قرارداد سرمایه گذاری احداث سیلوی غلات به ارزش 600 میلیارد ریال در بندرامیرآباد بازدید هیات تجاری چینی از بندر شهید رجایی رشد 390 درصدی ترانزیت فرآورده‌های نفتی از بندر امام(ره) نشست شورای عالی سازمان‌ بنادر در بندر بوشهر/ رونق بنادر کوچک از اولویت‌های سازمان بنادر/ ظرفیت تخلیه و بارگیری در بنادر کشور 10 درصد افزایش یافت/ پرهیز از اجرای پروژه‎های عظیم فاقد عایدی برای مردم
سرپرست اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان؛
چابهار، فرصتی بی‌بدیل برای تجارت و ترانزیت قزاقستان است
سرپرست اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: چابهار، فرصتی بی‌بدیل برای تجارت و ترانزیت کشورهای حوزه مشترک‌المنافع از جمله قزاقستان است که از طریق این بندر راهبردی می‌توانند به آب‌های آزاد دسترسی مناسبی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، ناصر روانبخش روز چهارشنبه در دیدار با رئیس بندر آکتائو قزاقستان در چابهار اظهار داشت: با توجه به اهمیت بندر آکتائو و کوریک در تبادلات تجاری ایران و قزاقستان و موقعیت راهبردی بندر چابهار، می توانیم از این ظرفیت برای توسعه همکاری‌های حمل و نقلی و ترانزیت دو کشور استفاده کنیم.

 

آبای توریکپنبایف رئیس بندر آکتائو نیز در این دیدار با اشاره به علاقمندی تجار و بازرگانان قزاقی برای استفاده از مسیر ایران برای ترانزیت، گفت: ما از ظرفیت‌های بنادر ایران در شمال و جنوب بازدید کردیم و اکنون به چابهار آمده‌ایم تا با زیرساخت‌های این منطقه آشنا شویم.

وی ادامه داد: برای فعال کردن این کریدور، باید هماهنگی‌ها میان بخش‌های مختلف مرتبط با ترانزیت را افزایش دهیم و برنامه‌ریزی داشته باشیم. چابهار ظرفیت بزرگی برای تقویت ارتباط میان آسیای مرکزی با هند و جنوب آسیا است.

 

چابهار، فرصتی بی‌بدیل برای تجارت و ترانزیت قزاقستان است

 

در این بازدید حسین شهدادی معاون امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز با ارائه توضیحاتی گفت: اسکله بندر شهید بهشتی چابهار توانایی پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما را دارد و از مناطق آزاد اقتصادی ایران به‌شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: بندر چابهار به دلیل موقعیت راهبردی، که نزدیک‌ترین راه دسترسی کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه همچون «افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان» به آب‌های آزاد بوده و از اهمیت فراوانی برخوردار است.

 

شهدادی تصریح کرد: سازندگی و سرمایه‌گذاری فراوانی در این بندر انجام می‌شود، ساخت اسکله و افزایش گنجایش بارگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما، احداث راه‌آهن به سوی آسیای میانه و همچنین احداث شهرک فرودگاهی این بندر را به یکی از مهم‌ترین شاه‌راه‌های کریدور شمال - جنوب بازرگانی جهانی تبدیل کرده است.

هیات بندری و اقتصادی قزاقستان، قبل از این دیدار از اسکله های شهید بهشتی و شهید کلانتری بندر چابهار بازدید کردند و با امکانات و چگونگی فعالیت‌ها در بنادر چابهار آشنا شدند.

این هیات به ریاست آبای توریکپنبایف رئیس بندر آکتائو قزاقستان با همراهی نمایندگان راه آهن و حمل و نقل این کشور از زیر ساخت‌های منطقه چابهار بازدید کردند.

 

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۰:۲۷
کد خبر : ۵۸,۰۸۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید