ضروت حمایت ویژه دولت و مجلس از مقوله دریا/ اقتصاد دریایی، گره گشای اقتصاد کشور است/ روی ایجاد بندر راهبردی جاسک تمرکز کنیم توسعه دریانوردی می‌تواند اقتصاد ایران را به ثبات برساند/ نیروی متخصص و نوسازی ناوگان ۲ عامل اصلی توسعه دریانوردی کشور/ دریانوردی زودبازده‌ترین مسیر سرمایه گذاری در اقتصاد دنیا است نگرش نهادها و سازمان‌ها باید از اقتصاد زمینی به اقتصاد دریامحور تغییر کند/ سیاست جدی مجلس برای پررنگ کردن نقش دریا در برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ 20 میلیارد دلار طی 4 سال در پروژه‌های ریلی و بندری سرمایه گذاری می شود/ سیاست راهبردی وزرات راه برای استفاده از ظرفیت ترانزیتی و لجستیکی کشور صنعت دریایی کشور، هرگز، حرکت رو به عقب نداشته است/ برنامه‌ریزی برای به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید در لجستیک و هوشمندسازی بنادر وضعیت دریایی کشور با قانون مدیریت خدمات کشوری منجمد شده است/ مشکل نیروی انسانی حوزه دریایی در برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه 1402 حل شود/ سازمان بنادر به عنوان محور دریایی باید اختیار عمل داشته باشد با حضور وزیر راه و شهرسازی از دریاییان نمونه کشور قدردانی شد/ اسامی 42 دریایی نمونه در سال 1401 اقتدار آینده کشورها به مدیریت دریا، بستگی دارد/ امنیت غذایی به امنیت دریا گره خورده است یک افسر ارشد دریایی کشور : دریانوردی؛ شغلی مقدس، سخت و مظلومانه است/ توسعه ناوگان حمل‌ و نقل دریایی، موقعیت دریانوردی کشور را ارتقاء می‌بخشد تخلیه و بارگیری 23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر امام (ره) / افزایش 65 درصدی ترانزیت خارجی، 57 درصدی ترانشیپ و 27 درصدی کابوتاژ در بندر امام خمینی طی بازه زمانی شش ماهه
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از محیط عملیاتی آبادان دیدن کرد
بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با هدف بررسی ظرفیت و زیر ساخت سه بندر آبادان ، اروندکنار و چوئبده است از محیط عملیاتی بنادر آبادان دیدن کرد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با هدف بررسی زیرساختها و ظرفیتهای بندر آبادان امروز از این بندر دیدن کرد.
بهروز آقایی گفت: نیروی بندر آبادان نیرویی جوان و پای کار است که با وجود آن ، تحولات خوبی می توان ایجاد کرد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان افزود : در بحث توسعه فیزیکی بندر آبادان با توجه به  کشتی های بزرگ و تردد آنها در دنیا ، باید در حوزه لایروبی در این بنادر  رشد کنیم  و ظرفیت را به حد کشتی های عظیم افزایش دهیم.
او ادامه داد : احیای بندر آبادان به عنوان یک بندری که گذشته تبادلات کالا خوبی را برای کشور در آن صورت گرفته است  جزو اولویت  ما می باشد.
بهروز آقایی تاکید کرد : حتماً باید در حوزه کالا و حوزه اسکله های بنادر آبادان تناسب پسکرانه را هم حفظ کنیم و این امر مستلزم افزایش توانمندی پس کرانه است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان با بیان اینکه  پویایی کسب و کار محلی یکی از مهم ترین اولویت ها است گفت : تسهیل و فرآیند سازی جریان بار کالا باید یکی از اولویت‌های ما باشد و ما به عنوان سازمان بنادر لازم است بیشتر تلاش کنیم تا بتوانیم کسب و کار ملی خود رونق ببخشیم.
او  یادآور شد :  با توجه به اینکه که سوخت یارانه‌ای چه برای موضوعات داخلی و چه موضوعات خارجی یکی از فاکتورهایی است که بحث گردشگری را تحت تنش قرار می داد ، تقریباً مجوز آن صادر و ابلاغ شده است  و به نظر میرسد که از فضای موجود گردشگری باید به شکل بهتری استفاده  و  اسکله گردشگری فعال شود.
بهروز آقای افزود : بندر آبادان همیشه جزو  بنادری بود که توسعه گردشگری آن مدنظر و خواهان داشت و موضوع مهم گردشگری آن و تمام استان در دستور کار است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به اهمیت رونق فعالیت در بنادر گفت :  نیاز حتمی ما تشکیل کارگروه سرمایه گذاری و بازار یابی در بنادر آبادان است تا بتوانیم شهرک صنعتی را هم فعال کنیم و به تبع آن بازارهای آبادان هم فعالتر خواهد شد.
 او در پایان یاداور شد : دیدگاه ما یک دیدگاه متوازن و همتراز است و به همان اندازه که برای بندر امام پویایی را خواهانیم برای سایر بنادر همین وضعیت و بهبودی را می خواهیم و برای تحقق آن تلاش می کنیم.
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۴۳
کد خبر : ۵۸,۰۸۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید