کارگروه مشترک سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان منطقه آزاد اروند با هدف توسعه بازار و تجاری‌سازی کالا تشکیل می‌شود
کارگروه مشترک سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان منطقه آزاد اروند با هدف توسعه بازار و تجاری‌سازی کالا از مصوبات نشست مشترک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی بود.
به گزارش روابط‌عمومی بنادر و دریانوردی آبادان ، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با حضور در سازمان منطقه آزاد اروند ، با محمدرضا اسکندری رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در این نشست اظهارداشت: ارتباطات بنادر و دریانوردی با مناطق‌آزاد به‌ لحاظ بدنه کارشناسی ارتباط خوبی بوده است و امروز نیز در منطقه آزاد اروند نگاهمان این است که کارگروه توسعه بازار و تجاری‌ سازی را به‌طور مشترک با این سازمان داشته باشیم.
وی افزود: کالاهای بسیاری داریم که باید وارد آبادان و خرمشهر شوند و بررسی‌ها نشان می‌دهد که اقدامات لازم برای تجاری‌ سازی کالا در بنادر این منطقه صورت نگرفته است.
بهروز آقایی‌ با اشاره به اینکه خود شخصاً در کارگروه مشترک توسعه بازار و تجاری‌ سازی منطقه آزاد اروند عضویت خواهد داشت از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند دعوت کرد تا در جلسات آن حضور یابد.
محمدرضا اسکندری رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست ضمن استقبال از برنامه‌ها و پیشنهادات مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی استان خوزستان، اظهار داشت : طی هفته گذشته دیداری با ناظر جدید گمرکات استان خوزستان داشتیم و از ایشان خواستیم با توجه به سوابق وی در مناطق‌ آزاد دیگر، آنچه در دیگر مناطق‌ آزاد از سوی گمرک انجام شده را در منطقه‌ آزاد اروند پیاده‌سازی کند.
وی ادامه داد : اکنون انتظار ما از ناظر گمرکات خوزستان آن است که آنچه در گمرکات قشم و کیش انجام شده و خود تجربه دارد را اینجا پیاده‌سازی کند.
اسکندری افزود: امیدواریم موضوع استقرار گمرک در مبادی خروجی منطقه آزاد اروند در جریان سفر آینده وزیر اقتصاد و امور دارایی برای همیشه تعیین تکلیف شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند همچنین با اشاره به فرصت‌های بندری در شهر مرزی اروندکنار، گفت: ظرفیت‌های بندری بزرگ باید در شهر مرزی اروندکنار به‌واسطه امکان تردد کشتی‌های بزرگ فراهم شود و اگر سازمان بنادر و دریانوردی یک کار شاخص بزرگ در حوزه بندری در شهر مرزی اروندکنار داشته باشد معتقدیم که تجارت بندر محور در آبادان و خرمشهر زنده خواهد شد.
وی افزود: برای دسترسی به بازار جهانی پروژه‌های بزرگی همچون اتصال خط آهن بندر امام به خرمشهر و احداث بندر اقیانوسی در اروندکنار به‌عنوان یک چرخه مهم لازم و ضروری است.
جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه‌های ارائه شده توسط مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان در این نشست توقعات ما را برای تغییر محسوس در این حوزه بیشتر کرد.
وی اعتماد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه فعالیت‌ها در محدوده این منطقه را نقطه قوت این نشست ارزیابی کرد و افزود: اکنون که سازمان منطقه آزاد اروند مسیر را برای فعالیت‌های سازمان بنادر و دریانوردی در این منطقه هموار کرده ، انتظار می‌رود مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان تقویت و احیای بنادر در آبادان و خرمشهر همچنین ظرفیت‌های بندری این دو شهر را با جدیت بیشتر پیگیری کند.
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۲:۱۰
کد خبر : ۵۸,۰۹۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید