زلزله هیچ خسارتی به زیرساخت های بنادر هرمزگان وارد نکرد/عملیات تخلیه و بارگیری در تمامی بنادر بدون وقفه درحال انجام است ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای تردد ایمن شناورهای مسافری و تفریحی در بنادر مازندران/ آمادگی کامل بندر نوشهر در پذیرش شناورهای استاندارد/ ارائه تسهیلات از سوی سازمان بنادر به متقاضیان تامین شناور سیزدهمین کارگروه حمل و نقل بین ایران و روسیه برگزار شد/ اعلام آمادگی شرکت های حمل و نقل دریایی و پایانه های بندری ایران برای سرمایه گذاری/ تاسیس شرکت های مشترک لجستیکی بندری و دریایی بین ایران و روسیه در دستور کار بازدید وزیر اقتصاد از گمرک بنادر اروندکنار و چوئبده/ افزایش تعداد سفر‌های دریایی لنج داران از ۳ به ۶ سفر در سال آغاز دوره آموزشی اطفاء حریق در بنادر صیادی سیستان و بلوچستان کسب رتبه برتر سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه پدافند شیمیایی انعقاد قرارداد سرمایه گذاری احداث سیلوی غلات به ارزش 600 میلیارد ریال در بندرامیرآباد بازدید هیات تجاری چینی از بندر شهید رجایی رشد 390 درصدی ترانزیت فرآورده‌های نفتی از بندر امام(ره) نشست شورای عالی سازمان‌ بنادر در بندر بوشهر/ رونق بنادر کوچک از اولویت‌های سازمان بنادر/ ظرفیت تخلیه و بارگیری در بنادر کشور 10 درصد افزایش یافت/ پرهیز از اجرای پروژه‎های عظیم فاقد عایدی برای مردم
محسن رضایی،معاون اقتصادی رئیس جمهور ،مجتمع بندری امام خمینی(ره)،سازمان بنادر و دریانوردی
معاون اقتصادی رئیس جمهور ، مجتمع بندری امام خمینی(ره) را یکی از ظرفیت های مهم بندری کشور دانست که ظرفیت بالایی دارد و سالانه می‌توان ۷۰ میلیون تن کالا را از این بندر صادر و وارد کرد به طوری که در سال گذشته ۴۸ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا در این بندر انجام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی؛ محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور در جریان سفر خود به خوزستان ضمن  بازدید از روند تخلیه و بارگیری کالاهای  اساسی در این مجتمع بزرگ بندری اظهار داشت: برنامه ریزی شده تا با تقویت تولید داخل و واردات کالاهای اساسی و کشاورزی به امنیت غذایی کشور لطمه ای وارد نشود.
وی گفت: امنیت غذایی در سطح جهان در شرایط خاصی است و اولین زنگ خطر امنیت غذایی از ۲ سال پیش با شیوع کرونا و ویروس های همه گیر به صدا در آمد.
معاون اقتصادی رییس جمهور افزود: تغییر اقلیم و گرم شدن زمین دومین عامل به خطر انداختن امنیت غذایی در دنیا و سومین هشدار نیز جنگ اوکراین و روسیه است.
وی افزود: این سه مورد امنیت غذایی جهان را با تغییر و تحول اساسی مواجه کرده است و کشورهای بزرگ به دنبال یک برنامه ۱۰ ساله برای امنیت غذایی خود هستند.
رضایی در ادامه اظهار داشت: یکی از ظرفیت های مهم بندری کشور ، بندر امام خمینی(ره) است که ظرفیت بالایی دارد و در طول سال می‌توان ۷۰ میلیون تن کالا را از این بندر صادر و وارد کرد به طوری که در سال گذشته ۴۸ میلیون تن مبادله ،تخلیه و بارگیری کالا در این بندر انجام شد.
معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: در ابتدای امسال ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالا از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد و ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالا خارج شده و در حال حاصر سه میلیون تن کالا در انبارهای این بندر ذخیره شده است.
وی با بیان اینکه با این وجود به این شرایط اکتفا نمی‌کنیم ، گفت: قبلا سالانه به فکر ذخایر کالا بودیم اما در حال حاضر با توجه به شرایط ذخایر محصولات کشاورزی در دنیا باید برنامه ریزی‌ها را ۲ ساله کنیم و بعد به فکر برنامه ریزی ۱۰ ساله باشیم تا نگرانی از نظر کالاهای اساسی و امنیت غذا نداشته باشیم.
معاون اقتصادی رییس جمهور با بیان اینکه بندر امام خمینی(ره) تجهیزات و اسکله‌های خوبی دارد هدف از سفر خود به استان خوزستان را بازدید از انبارهای ذخیره کالای بندر امام خمینی(ره) عنوان کرد و گفت: با نظارت بیشتر از وضعیت کالاهای ذخیره شده در انبارهای این بندر ،برنامه ریزی لازم برای رفع برخی کمبودها اقدام خواهد شد.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی لازم برای خرید این کالاها انجام می شود اظهار داشت: در مدت سه ماه گذشته سه‌میلیارد دلار خرید کالا برای کشور صورت گرفته است.
۲ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۳۵
کد خبر : ۵۸,۱۴۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید