شفاف سازی، موثرترین شیوه در کاهش جرائم و تخلفات اداری است/ ساختارو تشکیلات واحدهای بازرسی دستگاههای اجرایی ارتقا یابد/ بازرسان باید الگوی همکاران باشند لزوم تقویت اقتصاد با محوریت مردم و استفاده از نیروهای نخبه بومی/ به دانشگاه‌ها سفارش رشته‌های مرتبط با دریا داده شود برای بنادر کوچک تا دهه فجر خبرهایی خوبی خواهیم داشت/ در صورت تایید سازمان اداری و استخدامی کشور، آماده جذب نیروهای متخصص در صنعت حمل و نقل دریایی کشور هستیم بایستی برای نیروهای شاغل در حوزه دریا ایجاد جذابیت کنیم/  تا پایان سال، هزار نفر از نخبگان در دستگاههای اجرایی از جمله سازمان بنادر جذب می شوند/ برگزاری نشست مشترک با وزیر علوم برای تربیت نیروی متخصص در رشته‌های مرتبط با دریا و سواحل در دانشگاهها/ تایید 100 مجوز استخدام در مشاغل اختصاصی ادارات استان هرمزگان اهمیت بسیار بالای بنادر شمالی برای اقتصاد ایران در شرایط کنونی/ اتصال بنادر شمالی به ریل، لازمه توسعه ترانزیت کشور ترخیص محموله ۱۶ هزار تُنی مواد اولیه آنتی بیوتیک و یک میلیون و 300هزار عددی افشانه‌های تنفسی از بندر شهید رجایی لزوم انتخاب افراد صالح متخصص و آگاه به مسائل روز از سوی گزینش‌گران/ اهتمام برنامه ‌ریزان و دولتمردان به توسعه اقتصاد دریامحور یک خبر خوب برای صاحبان شناورهای مسیر دریایی کویت/ قوانین مربوط به ابعاد شناورهای قابل پذیرش در بنادر کشور کویت شفاف شد لایروبی 7.1 میلیون مترمکعبی بنادر و آبراه‌های کشور/ مقابله با 58 مورد سانحه آلودگی نفتی در دریا/ نجات جان 283 ایرانی وغیرایرانی با انجام عملیات جستجو ونجات دریایی/انجام 8 هزار بازرسی از وضعیت فنی و ایمنی شناوران متردد در بنادر کشور پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج
زیرساخت بانکرینگ در بندر چابهار ایجاد می‌شود/ توزیع روزانه ۱۲۰۰ تن سوخت‌ کم‌سولفور به ناوگان ملی از سایت بندر شهید رجایی
مدیرعامل شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم از " ایجاد زیرساخت های سوخت رسانی به شناورها در بندر چابهار و دیگر بنادر کشور" خبر داد و تاکید کرد: هم‌اکنون روزانه از سایت سوخت رسانی در بندر شهید رجایی، 1200 تن سوخت به شناورها عرضه می‌شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، سعید قبیتی افزود: ظرفیت انبارش و ذخیره سایت سوخت رسانی بندر شهید رجایی، 53 هزار تُن سوخت است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم 116 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
مدیرعامل شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی، "تامین سوخت نفتکوره و گازوئیل کم سولفور و آب آشامیدنی"؛ "تعمیرات تجهیزات ناوبری و بازرسی رادیویی و صدورگواهینامه"؛ "تامین و تدارک کلیه ملزومات مصرفی، رنگ، روغن و مواد شیمیایی"؛ "ذخیره سازی سوخت در مخازن زمینی و اجاره مخازن" و"سفارشات ترانزیت و جابجایی قطعات یدکی کشتی ها" را مهم‌ترین خدمات این شرکت به شناورهای تجاری برشمرد.
این مقام مسئول در شرکت ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ناوگان ملی دریایی، سالانه، به 400 هزار تُن سوخت نیاز دارد، خاطر نشان کرد: هدف اصلی و محوری در شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم، ثبات و پایداری تامین سوخت؛ افزایش پتانسیل انبارش و تدارک سوخت تولید داخل و سوخت های ترانزیتی است.
به گفته قببتی، افزایش سرعت تدارک سوخت و ایجاد چرخه کامل سوخت رسانی به همراه عدم وابستگی به تامین سوخت مورد نیاز ناوگان از خارج، از دیگر چشم انداز‌های فعالیت بانکرینگ گروه کشتیرانی قلمداد می‌شود.
وی ساخت شناورهای جدید سوخت‌رسانی و خدماتی، افزایش تعداد اسکله‌ها برای جلوگیری از معطلی شناورهای سوخت‌گیر و ایجاد ظرفیت‌های جدید انبارش و ذخیره‌سازی سوخت‌ کم‌سولفور در بنادر تجاری کشور، تا افق ۱۴۰۳، را مهم‌ترین اهداف توسعه‌ای گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی برشمرد.
وی با اشاره به الزام بین‌المللی استفاده از سوخت کم سولفور توسط شناورهای تجاری، اظهار داشت: به رغم محدودیت‌های زیاد و مشکلات فراوان در تولید سوخت کم‌سولفور با نیم‌درصد گوگرد، پالایشگاه شازند اراک و پالایشگاه امتم خمینی، موفق شدند به سرعت در کمتر ۲ ماه، تولید سوخت سازگار با محیط زیست را برای شناورهای بازرگانی فراهم کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه صد در صد نیاز بانکرینگ کشتیرانی جمهوری اسلامی توسط شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم تامین می‌شود، خاطر نشان کرد: به رغم پیشتازی شرکت‌های سوخت‌رسان اماراتی در خلیج فارس، اما سوخت کم‌سولفور تولید شده در ایران، به جهت ساختار مطلوب نفت کشور، از کیفیت بالاتری برخوردار است و آثار مخرب بسیار کمتری روی موتور شناورها دارد.
قبیتی ادامه داد: هدف از این کار رساندن تولید سوخت کم سولفور به حد تامین کامل نیاز ناوگان و بی نیاز شدن از سوخت خارجی و سپس صدور مازاد آن برای در اختیار گرفتن سهمی بزرگ در بازار سوخت شناور در منطقه است.
قبیتی تاکید کرد: در حال‌حاضر، ۸۵ درصد تعمیرات شناورها و تجهیزات، ۱۰۰ درصد روغن مورد نیاز و توزیع آب‌آشامیدنی توسط شرکت خدمات دریایی و مهندسی قشم صورت می‌گیرد.
قبیتی این راهم گفت که کلیه خدمات سوخت‌رسانی و خدمات دریایی، صرفا، برای نیازمندی‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ارائه می‌شود.
وی بومی‌سازی و توزیع رنگ دریایی و محصولات شیمیایی مورد نیاز شناورها را از دیگر دستاوردهای توسعه‌ای ناوگان ملی عنوان کرد.
 
وی روش های تولید دانش بنیان سوخت کم سولفور را در راستای بی اثر شدن تحریم های ظالمانه مهم ارزیابی کرد و گفت: تولید سوخت کم‌‌سولفور، اقدام عملی برای کمک به سازمان بنادر و دریانوردی برای اعمال قوانین زیست‌محیطی و عمل به اجرای قوانین سازمان جهانی دریانوردی(آیمو) محسوب می‌شود‌. 
۴ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۱۴
کد خبر : ۵۸,۱۷۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید