حضور مدیر کل بنادر مازندران در نشست بررسی توسعه همکاری های دریایی و بندری ایران و روسیه
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در نشست بررسی توسعه همکاری های دریایی و بندری ایران و روسیه حضور یافت.

     به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران ،علی‌اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در نشست بررسی توسعه همکاری های دریایی و بندری ایران و روسیه که صبح امروز با حضور دیمیتری زورئوف استانیسلاوویچ معاون وزیر حمل و نقل روسیه و هیات همراه در تهران برگزار شد؛ با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران بر اساس سیاست های دولت، ارتباطات گسترده ای با کشورهای همسایه برقرار کرده است، اظهار داشت: اثرات این ارتباطات گسترده در حوزه تجاری قابل مشاهده است.
سرمایه گذاری ایران در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در دریای خزر
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در خرید کشتی و ساخت کشتی برای فعالیت در دریای خزر به سرعت سرمایه گذاری می کنیم و در این راستا سه فروند کشتی بزرگ وجود دارد، ۴ فروند کشتی در دست خرید و ۱۲ فروند کشتی نیز سفارش ساخت شده است.
وی ضمن درخواست از معاون وزیر حمل و نقل روسیه به منظور تسریع راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران مانند امیرآباد، انزلی و نوشهر راه اندازی شود، گفت: از روسیه می خواهیم تاریخ راه اندازی این کشتیرانی را به ایران اعلام کند تا فعالیت ها به صورت عملیاتی پیش برود.
درخواست ایران برای حذف عوارض تردد کشتی از ولگا به دریای خزر
صفایی با اشاره به اینکه خواستار حذف عوارض تردد کشتی از ولگا به دریایی خزر هستیم، عنوان کرد: در صورتی که این اتفاق رخ دهد تا کشتی ها برای ورود به دریای خزر عوارض پرداخت نکنند، اتفاق بسیار خوشایندی رخ داده است.
وی با بیان اینکه از روسیه درخواست می کنیم اجازه دهد کشتی های با پرچم جمهوری اسلامی ایران در تمامی بنادر روسیه از جمله بندر نووراسییسک تردد کنند، اظهار داشت: در این صورت می توان صادرات غلات به روسیه را تضمین کرد.
صفایی در ادامه با اشاره به اینکه پایین آمدن آب دریای خزر به همه کشورها صدمه می زند، عنوان کرد: یکی از دلایل اتفاقی که رخداده این است که در ولگا سدهایی ایجاد شده که روی سطح آب دریای خزر تاثیر گذاشته و درخواست می کنم که در این رابطه توجه بیشتری از سوی روسیه صورت گیرد.


۴ خرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۱۰
کد خبر : ۵۸,۱۷۹
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید