flag
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در تشریح فعالیت‌های سرمایه‌گذاری مطرح کرد:

تعهد 29 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی برای مکانیزه سازی پایانه‌های تخلیه و بارگیری غلات بندر امام خمینی(ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به ضرورت احداث پایانه‌های مکانیزه تخلیه و بارگیری غلات در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با هدف‌گذاری توسعه روساخت‌های بندری و با رویکرد ایجاد ارزش افزوده، از تعهد ٢٩ هزار میلیاردی بخش خصوصی برای احداث و تکمیل پایانه‌های تخصصی و مکانیزه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه این مجتمع بزرگ بندری با پشت سر گذاشتن دو دهه فعالیت پرافتخار در حوزه‌ی جذب سرمایه‌گذاری، جلب مشارکت بخش خصوصی، ایجاد ظرفیت‌های متعدد در زمینه نگهداری انواع کالاها و ایجاد پایانه‌های بزرگ و خدمات ارزش افزوده،  سیاست جذب سرمایه‌گذاری در احداث پایانه‌های تخصصی و مکانیزه را در دستور کار قرار داده است.
آقایی اظهار داشت: خوشبختانه سه فقره قرارداد پایانه مکانیزه غلات در شرایط مناسب عملیات اجرایی قرار دارند که جمعا ٢٩ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری تعهد شده را در برمی‌گیرند که امید می‌رود با چنین رویکردی در جذب بازار و افزایش کالا و کشتی نیز بتوان به نتایج  مثبتی رسید.
وی خاطر نشان کرد: عملیات توسعه پایانه کانتینری این بندر با سرمایه‌گذاری تقریبی ٣٣٠٠ میلیارد ریال نیز شروع شد که پیش‌بینی می‌گردد با اتمام این پروژه  از قابلیت‌های این  پایانه کانتینری در  جذب خطوط کشتیرانی و افزایش ترافیک و رقابت‌پذیری در تجارت دریایی کشور بهره‌گیری نماید.
مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) فراهم نمودن سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی خدمات لجستیکی و تکمیل زنجیره بازرگانی کالاها همزمان با اهتمام به ثمر رسیدن پروژه‌های در حال احداث را از دیگر دستورکارهای این اداره کل برشمرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تصریح کرد: با توجه به اهمیت کاهش هزینه‌های تولید و  تسریع در انتقال کالاهای فرآوری شده، منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) همچنان یکی از باصرفه‌ترین و توجیه‌‌پذیرترین بنادر برای سرمایه‌گذاری در بخش خدمات ارزش افزوده است و به تبع فعالیت صنایع، ضمن ایجاد رونق اقتصادی و تجاری، موضوع مهم اشتغال پایدار نیز محقق خواهد شد.
وی با تأکید بر جذب سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی خدمات ارزش افزوده، بهره‌گیری از پتانسیل پتروشیمی‌های همجوار، واردات انواع کالاهای اساسی و صادرات محصولات پردازش شده ناشی از مواد معدنی را از جمله حوزه‌های قابل سرمایه‌گذاری در زمینه خدمات ارزش افزوده عنوان کرد و اظهار داشت: اولویت و رویکرد مهم این بندر ایجاد تنوع کالا و کسب بازارهای جدید بوده و در این راستا پذیرای تجار، بازرگانان و صاحبان سرمایه است.
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
17:31
منبع: روابط عمومی
چاپ