نصب کد شناسایی علایم کمک ناوبری بندر چابهار
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بر روی کلیه علایم کمک ناوبری آبراهها و کانالهای دسترسی بندر چابهار پلاک کد شناسایی (identification Code) نصب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، سیداحمد هاشمی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: این اقدام در راستای یکسان سازی شناسایی علایم کمک ناوبری مستقر در آبهای کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد و جهت پیگیری سابقه علامت، مفقود شدن و کاربرد در نرم افزار سیستم جامع دریایی مطابق قوانین بین المللی چراغهای دریایی (IALA) طراحی شده است که نشان دهنده نوع علایم (بویه)، متعلق به سازمان بنادر و دریانوردی و شماره سریال آن نشان دهنده حوزه تحت پوشش بندر چابهار از کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد.

 

https://chabaharport.pmo.ir/fa/news/58186

 

هاشمی اضافه کرد: در جهت فرهنگ سازی، ارتقاء ایمنی دریانوردی و لزوم حفظ علایم، شماره تلفن های 1550 مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) و مرکز کنترل دریایی (VTS) که به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی به دریانوردان و صیادان می باشند بر روی این پلاک ها درج شده است.

وی گفت: این امر باعث می شود دریانوردان در صورت مواجهه با شرایط اضطراری، خاموشی های احتمالی علائم و ... با شماره های نصب شده روی پلاک ها تماس برقرار نمایند.

۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۲۷
کد خبر : ۵۸,۱۸۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید