همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی ۹ آبان برگزار می‌شود/ ICOPMAS 2022 مجازی است/ تمهیدات سازمان بنادر برای برگزاری منظم بزرگ‌ترین رویداد علمی در حوزه سواحل و سازه‌های دریایی
نشست کمیته علمی همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی( ICOPMAS 2022) با حضور عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و‌دریانوردی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، چهاردهمین همایش سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی موسوم به ICOPMAS 2022 از تاریخ ۹ الی ۱۱ آبان‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادرودریانوردی با بیان اینکه همایش چهاردهم آیکوپمس به صورت آنلاین و با حضور اساتید تراز اول و صاحب‌نظر در حوزه مدیریت سواحل و سازه‌های دریایی آغاز به کار خواهد کرد، تاکید کرد: هدف اصلی و محوری از برگزاری کنفرانس علمی و تحقیقاتی ICOPMAS 2022، ارتقای دانش مهندسی دریا و سازه‌های دریایی و همچنین صدور خدمات فنی و مهندسی به سایر کشورهای جهان است.
محمدرضا اللهیار با بیان اینکه جهان همچنان درگیر اپیدمی کرونا است و سویه‌های جدید این بیماری کماکان بخش‌هایی از جهان را درگیر خودش کرده است، گفت: رویدادهای بزرگی در سطح جهان طی دو سال گذشته، پس از شیوع کرونا، به تعویق افتاده که همایش آیکوپمس نیز تحت تاثیر این ویروس، با تاخیر چهارساله، امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود.
عضو هیات‌عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تمهیدات این سازمان برای برگزاری هرچه بهتر و منظم‌تر این رویداد مهم علمی در حوزه سواحل، دریا و سازه‌های دریایی، خاطرنشان کرد: در سند تحول دولت سیزدهم، موضوعات دریا و سواحل به صورت جدی مطرح شده و یکی از دغدغه‌های جدید دولت، موضوع آزاد‌سازی و مدیریت سواحل کشور در شمال و جنوب ایران است.
الهیار گفت: رویکرد کمیته علمی آیکوپمس در همایش چهاردهم، مبتنی بر ارائه مقالات اجرایی و مبتلابه کشور است.
وی همچنین از امکان بازید دانشجویان از بنادر، سواحل و فراساحل کشور و برگزاری کارگاه‌های آموزشی به عنوان فرصت فرعی در کنار همایش آیکوپمس خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی شده به جهت آنلاین و مجازی بودن کنفرانس ICOPMAS 2022 و عدم محدویت‌های فیزیکی، تعداد سخنرانان کلیدی همایش چهاردهم را افزایش بدهیم.
۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۴۶
کد خبر : ۵۸,۲۲۳
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید