بازدید هیات عالی رتبه قطری از بنادر استان بوشهر
عبدالله محمد الخنجی، رییس سازمان توسعه و مدیریت بنادر قطر در راس هیات عالی رتبه دریایی و بندری از بنادر بوشهر ، دیر و کنگان بازدید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی؛ در این بازدید هیات قطری با حضور در بنادر بوشهر، دیر و کنگان از نزدیک از ظرفیت های دریایی و بندری و همچنین فرصت های سرمایه گذاری در این بنادر بازدید کردند.
 
 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در حاشیه این بازدید گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در راستای توسعه روابط تجاری و افزایش همکارهای بندری و دریایی با کشور قطر  از تمامی ظرفیت  های خود بهره خواهد گرفت و در این خصوص هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.
 
محمد شکیبی نسب افزود: بنادر استان بوشهر از ظرفیت و  پتانسیل بالایی برخوردار هستند و یکی از  این موارد  جزیره نگین میباشد که  میتوان با سرمایه گذاری و ایجاد  یک مرکز لجستیکی توسط بخش خصوصی قطر در بندر بوشهر، کنترل هرچه بیشتر زنجیره تامین صادارات کالا از بوشهر به قطر را فراهم کرد.
 
در ادامه خسرو سرایی مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه ها سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی آماده هرگونه حمایت و همکاری در راستای توسعه روابط اقتصادی و تجاری  با کشور قطر میباشد و در این خصوص از تمامی گزینه ها و ظرفیت ها بهره خواهد گرفت.
 
در این نشست همچنین عبدالله محمد الخنجی، رییس سازمان توسعه و مدیریت بنادر قطر هدف از سفر به ایران را ملاقات با مقامات ایرانی و بازدید از بنادر استان بوشهر  اعلام کرد و گفت:  بنادر دیر و بوشهر دروازه اصلی تجارت بین قطر و ایران هستند 
 
الخنجی عنوان کرد:  از آنجایی که ۹۹ درصد مراودات تجاری بین ایران و قطر از طریق بنادر بوشهر و دیر انجام می شود، این دوبندر در همکاری های تجاری بین دو کشور از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
 
گفتنی است ، در این بازدید عبداله محمد النبی  مدیر عامل شرکت الموانی،حسین احمد المقیف معاون تجاری شرکت الموانی،حمد علی الانصاری  مدیر کل بازاریابی و روابط عمومی شرکت الموانی و خالد عبداله النعیمی  مدیرکل بندر الرویس،  عبدالله محمد الخنجی رییس سازمان توسعه و مدیریت بنادر قطر را همراهی می کردند
 
۹ خرداد ۱۴۰۱ ۲۱:۰۳
کد خبر : ۵۸,۲۳۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید