مانور عملیاتی اطفاء حریق در بندر کنگان برگزار شد
مسئو ل ایمنی و آتش نشانی اداره کل بنادرو دریانوردی استان بوشهرعنوان کرد: با توجه به فراگیر شدن فصل گرما و شدت دما هوا و احتمال وقوع آتش سوزی در بنادر، مانور عملیاتی اطفاء حریق در بندر کنگان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی، حیدر مجدنیا مسئول ایمنی و آتش نشانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت: با توجه به فراگیر شدن فصل گرما و شدت دما هوا  که موجب بهرگیری از سیستم های خنک کننده با استفاده غیر مجاز از موتور های بنزینی در شناورهای چوبی و فایبر گلاس می شودو بر اساس سوابق   علل آتش سوزی های قبل  که اکثر تهدیدات آتش سوزی از نوع الکتریسته بوده، با برنامه ریزی و طراحی سناریوی از قبل پیش بینی شده جهت حفاظت و تامین ایمنی شناوران مستقردر اسکله،  مانور عملیاتی اطفاء حریق در بندر کنگان برگزار شد.

مجد نیا افزود: در این مانور ضمن ارزیابی توان عملیاتی و آمادگی نیروهای عملیاتی ایمنی و آتش نشانی بندر ،ایجاد هماهنگی بیشتر میان تیم های پشتیبانی و قسمت های اداری از جمله مجموعه مدیریتی، یگان حفاظت بندر، امور دریایی و سایر ارگانهای شهری از دیگر اهداف بوده است.

وی بیان کرد: در این مانور عملیاتی آتش نشانان با آمادگی کامل  و  برنامه ریزی دقیق مانور را طبق سناریوی طراحی شده و در زمان مقرر و همچنین با رعایت تمامی اصول و استانداردهای لازم با موفقیت به پایان رساندند.


مسئول ایمنی و آتش نشانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهراضافه کرد: در این مانور عملیاتی فرمانداری  شهرستان کنگان، پلیس مرزبان دریایی، سازمان آتش نشانی شهرداری، هلال احمر،اورژانس جاده ای، محیط زیست و تعاونی لنجداران به عنوان تیم های پشتیبان عملیاتی حضور فعال داشتند.

۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۱۹
کد خبر : ۵۸,۲۷۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید