پس از تعمیرات اساسی در بندر شهید رجایی؛
یدک‌کش، تعمیرات زیرآبی، بندرشهید رجایی،سازمان بنادر و دریانوردی
با اتمام تعمیرات زیرآبی و اساسی یدک کش پرقدرت گنو، این شناور بر روی سرسره تعمیراتی بندرشهید رجایی مستقر و به آب اندازی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، یدک‌کش گنو که اواخر اردیبهشت امسال برای انجام بازدیدهای دوره‌ای و تعمیرات اساسی و زیرآبی بر روی سرسره تعمیراتی بندرشهید رجایی مستقر شده بود، بعد از اتمام تعمیرات به چرخه فعالیت‌ در دریا بازگشت. 
معاون فنی و نگهداری  هرمزگان در این باره به مشخصات فنی یدک‌کش پرقدرت گنو اشاره کرد و گفت: این یدک کش دارای۳۳ متر طول، 10متر عرض، حدود پنج متر ارتفاع و حدود ۳متر و نیم آبخور میک‌باشد. 
 محمدرضا پوررجبی ، عمده تعمیرات انجام شده بر روی این یدک‌کش را خزه تراشی بدنه زیرآبی، زنگ زدایی، عملیات ضخامت سنجی نقاط مختلف بدنه زیرآبی و تعویض ورق، شستشو و لایروبی مخازن مختلف شناور، بررسی و اندازه‌گیری زنجیر لنگر، تعمیر سیستم‌های لوله‌کشی موجود آب شور و شیرین، اندازه‌گیری بخش‌های مختلف سیستم رانش و نصب زینک آندهای حفاظت عنوان کرد. 
وی قدرت کشش این یدک‌کش بیش از ۵۰ تن  برشمرد و افزود: ماموریت یدک‌کش گنو علاوه بر انجام عملیات پهلودهی و جداسازی کشتی‌های ورودی، قادر به شرکت در عملیات اطفای حریق و مبارزه با آلودگی دریا می‌باشد.
۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۵۹
کد خبر : ۵۸,۲۷۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید