بازدید کارشناسان بنادر و دریانوردی هرمزگان از اسکله‌ها و سکوهای نفتی فلات قاره/نتایج بررسی ها جهت طرح به کمیته صدور مجوزها ارسال می شود
نمایندگان واحدهای مهندسی و عمران امور دریایی، بندری و اقتصادی و اداره ایمنی بنادر و دریانوردی هرمزگان از اسکله‌ها و سکوهای نفتی شرکت نفت فلات قاره ایران بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در راستای تاکید رییس دادگستری کل استان هرمزگان در پنجمین نشست شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی،به منظور بازدید میدانی و صدور مجوز  جمعی از نمایندگان واحدهای مهندسی و عمران، امور دریایی، امور بندری و اقتصادی، ایمنی، بهداشت و محیط زیست((HSE)   از اسکله‌ها و سکوهای سکوهای اقماری و چاه‌های نفتی دارای سازه دریایی شرکت نفت فلات قاره ایران بازدید کردند.

 این بازدیدها به منظور اخذ مجوز بهره‌برداری از سازه‌ها و تاسیسات دریایی موجود و تحت بهره‌برداری و همچنین در راستای اجرای الزامات قانونی در پنجمین نشست شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی انجام شد.

براساس این گزارش  بازدیدها طی مدت هشت روز از سازه‌ها و سکوهای نفتی و گازی شرکت نفت فلات قاره ایران در آبهای جزایر لاوان و سیری انجام گرفت‌.

 انجام بازدیدها با حضور نمایندگان واحدهای مهندسی و عمران، امور دریایی، امور بندری و اقتصادی و با همراهی نمایندگان ادارات بنادر و دریانوردی جزایر لاوان و سیری انجام شد.

گفتنی است؛ در این بازدیدها کارشناسان  با استفاده از یک فروند بالگرد و یک فروند کشتی مسافربری شرکت نفت فلات قاره ایران تمامی اسکله‌ها، وضعیت شمع‌های سکوهای دریایی، سیستم‌های اطفا حریق، پهلوگیری و مهار شناورها از سوی نمایندگان و کارشناسان بخش‌های مختلف بنادر و دریانوردی استان مورد ارزیابی  قرار گرفت.

نتایج بررسی‌ها نیز طی چک لیست‌های بهره‌برداری برای هر یک از سازه‌های دریایی و به منظور ارائه طرح در کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی به سازمان بنادر و دریانوردی ارسال می‌شود.

شایان ذکر است؛ نشست کمیته استانی ساماندهی و مدیریت سواحل هرمزگان هرسه ماه یکبار به مدیریت استاندار به عنوان رییس کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان  برگزار می‌شود.

۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۰۴
کد خبر : ۵۸,۲۹۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید