انتقال دو پروژه سرمایه‌گذاری نیمه تمام ‌به بخش خصوصی در بندر امام/ ١.٨ میلیون تن به ظرفیت سالانه نگهداری کالا در بندر امام افزوده می شود آغاز عملیات خارج سازی مغروقه W14 از آبراه اروند اختصاص اعتبار ۲۸۴ میلیاردی برای تعمیرات اساسی سیستم‌های سرمایشی و شبکه برق بنادر استان بوشهر پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی بازدید معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از بندر امیرآباد/ بندرامیرآباد یکی از ظرفیت های استراتژیک دولت برای فعال کردن کریدور شمال – جنوب / فرآیند های صادراتی کالا تسهیل شود/ ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای از بندرامیرآباد به بندرشهید رجایی و بالعکس افتتاح بندرچند منظوره بندر خمیر آرزوی دیرینه مردم است/ تاکید بر رعایت الزامات زیست محیطی بررسی توسعه ظرفیت‌های گردشگری دریایی در سواحل شرق خوزستان اجرای طرح مطالعاتی بندر پل رونق معیشت اهالی منطقه را به دنبال خواهد داشت/ طرحهای توسعه ای سازمان بنادر به رفاه بیشتر ساحل نشینان منجر شود دیدار مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران با مدیر کل و ایثارگران اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بهره‌برداری از جایگاه سوخت مجتمع خدمات رفاهی بزرگراه بندر امام خمینی(ره)/ ارتقاء خدمات رفاهی به ناوگان جاده‌ای
هامون
 
«هامون» از برترین و ماندگارترین فیلم‌های ساخته‌شده در سال‌های پس از انقلاب است. داریوش مهرجویی فیلم‌نامه‌ی «هامون» را با الهام از داستان «بوف کور» صادق هدایت نوشته و آن را سال 1368 جلوی دوربین برده است. این فیلم برای نخستین بار در هشتمین جشنواره‌ی فیلم فجر به اکران درآمد و موفق شد شش سیمرغ کسب کند. 
مهرجویی در این فیلم روشنفکری، شخصیتی به نام «حمید هامون» را خلق کرده که برای مخاطب بسیار جذاب و نمادین است. حمید هامون به‌عنوان نماینده‌ای از قشر روشنفکر اما سردرگم جامعه، با همسرش مهشید که نماینده‌ای از طبقه‌ی بورژوازی است، قصه‌ای بسیار زیبا برای مخاطب روایت می‌کنند که بسیار گیرا و البته ماندگار است. هامون به بحران عاطفی، ذهنی و ایمانی دچار شده و در پیداکردن جایگاه ذهنی خود در جامعه درمانده است. مهشید که نقاش آبستره است، به مانند هامون در زندگی خود به پوچی و بن‌بست رسیده و با مشکلات روحی و روانی دست‌وپنجه نرم می‌کند. او که خود را هر روز از هامون دورتر می‌بیند، به پیشنهاد همسرش با یک روان‌پزشک آشنا می‌شود، اما نه‌تنها رابطه‌ی آن‌ها ترمیم نمی‌شود، بلکه مهشید دائم از هامون بیشتر فاصله می‌گیرد. مهشید، خواستگاری ثروتمند و بورژوا دارد، درحالی‌که هامون برای ازدست‌ندادن او مبارزه می‌کند، اما سردرگم است و دست به اعمال دیوانه‌وار می‌زند. او به دوست درویش‌مسلک قدیمی‌اش، علی عابدینی، پناه می‌برد که برخلاف هامون تکلیف خود را با دنیا مشخص کرده است. او شخصیتی از جنس انسان‌های مادی است و تمام بحران‌های هامون را از سر گذرانده است، اما هامون به قدری دچار بحران شده که هیچ‌کس نمی‌تواند ذهن مغشوش او را التیام ببخشد.
شروع و پایان «هامون» با دریاست. فیلم با خواب حمید هامون آغاز می‌شود و خوابی که او می‌بیند، در کنار دریا اتفاق می‌افتد. در خواب، هامون به همراه عده‌ای آشنا و غریبه به سویی می‌رود. فضا کاملا مبهم و ناآشناست. مهشید نیز با او و سایرین همراه است، اما مردی با ظاهر عجیب او را با خود همراه می‌کند و مهشید برای هامون دست‌نیافتنی می‌شود. پایان‌بخش فیلم نیز سکانسی در کنار دریاست، آن‌جا که هامون در هم فرو می‌ریزد و در پی شکایت‌هایش برای یک مرگ خودخواسته به دریا می‌زند، اما علی عابدینی از راه می‌رسد و او را نجات می‌دهد.
۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۳۲
کد خبر : ۵۸,۳۰۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید