برای جذب کالا، ترانزیت و سرمایه‌گذار در بنادر گیلان برنامه داریم/ ارتقای ایمنی بندری و دریایی در انزلی در دستور کار
مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اهمیت رونق اقتصادی و افزایش ترافیک بنادر تاکید کرد: در نظر داریم بازاریابی گسترده ای را در حوزهای جذب کالا، کشتی، ترانزیت و سرمایه‌گذار اقدام کنیم و در این زمینه باید جهادی کار کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ؛ حسین یونسی در مراسم معارفه به عنوان مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان، با اشاره به ضرورت راه اندازی دانشگاه دریانوردی در این استان، اظهار داشت که طبق آمار استان گیلان جزو  سه استانی است که بیشترین دریانورد را به صنعت کشتیرانی وارد می کند.
یونسی با بیان اینکه ارتقای ایمنی دریایی و بندری یکی از شاخص های مهم در همه بنادر جهان است، خاطرنشان کرد: برنامه ویژه ای در این زمینه داریم؛ چراکه ۹۰ درصد سوانح به دلیل بارگیری نامناسب رخ می دهد و تلاش داریم این مساله را به حداقل برسانیم.
یونسی با اشاره به اینکه بندر انزلی در مجاورت تالاب است، گفت: رسوب گذاری در بندر انزلی بالا است و باید آن را مدیریت کنیم تا با ایجاد عمق مناسب شرایط برای خدمات دهی به کشتی ها با آبخور بالا فراهم شود.
 در این مراسم همچنین سید محمد اسحاقی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان خواستار لایروبی هر چه سریعتر بندر آستارا شد و تصریح کرد: برای استفاده بهینه از ظرفیت های بنادر استان باید تمام شرایط لازم برای رونق اقتصادی را فراهم کنیم
۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۳۱
کد خبر : ۵۸,۳۲۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید