تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا تخلیه‌وبارگیری 55 میلیون تن کالا در بنادر کشور تا نیمه مرداد/ رشد 4.6 درصدی کالاهای کانتینری دولت برای ساماندهی نیروی انسانی سازمان بنادر لایحه بدهد/ مجلس با تمام توان در کنار سازمان بنادر است/ در صورت عدم ورود دولت، مجلس طرح خواهد داد پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار انتقال دو پروژه سرمایه‌گذاری نیمه تمام ‌به بخش خصوصی در بندر امام/ ١.٨ میلیون تن به ظرفیت سالانه نگهداری کالا در بندر امام افزوده می شود عملیات خارج سازی خطرسازترین مغروقه دهانه اروند آغاز شد اختصاص اعتبار ۲۸۴ میلیاردی برای تعمیرات اساسی سیستم‌های سرمایشی و شبکه برق بنادر استان بوشهر پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی بازدید معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از بندر امیرآباد/ بندرامیرآباد یکی از ظرفیت های استراتژیک دولت برای فعال کردن کریدور شمال – جنوب / فرآیند های صادراتی کالا تسهیل شود/ ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای از بندرامیرآباد به بندرشهید رجایی و بالعکس
هشت پروژه اولویت‌دار بنادر استان بوشهر برای 1401 معرفی شدند
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: هشت پروژه اولویت‌دار بنادر این استان برای 1401 معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر  و دریانوردی استان بوشهر، محمد شکیبی نسب در تشریح این خبر اظهار کرد: پروژه نخست شامل طرح توسعه بندر ریگ است که در این پروژه احداث دستک شرقی، لایروبی خور و انحراف رود شور اجرایی می شود.
وی بیان کرد: در قالب طرح توسعه بندر ریگ انجام لایروبی بندر ریگ با اولویت ویژه و در خرداد ماه سال جاری انجام خواهد شد.
شکیبی نسب ادامه داد: تهیه برآورد اولیه موج شکن (دستک غربی) نیز منوط به انجام مطالعات ژئوتکنیک است و در خصوص انحراف رود شور نیز طرح اولیه در مطالعات ارائه شده که مشاور باید بررسی‌های بیشتری در این خصوص انجام دهد.
وی اضافه کرد: برای بندر دیر نیز ساخت 4 پست اسکله رمپ لندیکرافت و مطالعه و احداث ساختمان به شکل سوله به مساحت 300 مترمربع جهت اسقرار دستگاه های مرتبط با امر صادرات و واردات تدارک دیده شده است.
شکیبی نسب ادامه داد: اعتبار موردنیاز احداث 4 پست اسکله رمپ بالغ بر ۱۴۰میلیارد تومان برآورد شده است.
وی یادآور شد: برای بندر دیر همچنین احداث ساختمان قرنطینه بهداشتی و نباتی و پلیس امنیت اقتصادی و گذرنامه نهایی شده و مقرر شد در 2 پکیج مناقصه (احداث رمپ‌ها و ساختمان قرنطینه نباتی)بصورت جداگانه انجام شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در ارتباط با بندر کنگان نیز تکمیل پروژه موج‌شکن کنگان، احداث انبار سرپوشیده، مطالعه و احداث اسکله های انگشتی، اسکله رمپ و پنج هزار مترمربع بارانداز از اولویت‎‌های این بندر برای سال 1401 است.
شکیبی‌نسب ادامه داد: مطالعه انبار سرپوشیده کنگان به اتمام رسیده و استحصال مکان احداث انبار نیز تا پایان سال به اتمام می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه مطالعات احداث اسکله انگشتی کنگان توسط سازمان بنادر اجرایی می‌شود، افزود: احداث موج شکن بندر کنگان اکنون با پیشرفت 62درصد در حال اجرا بوده و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
شکیبی نسب ادامه داد: در بندر عسلویه نیز پروژه اولویت دار اطاله موج شکن بازوی شرقی، احداث دایک و لایروبی حوضچه جدید از اولویت های سال جاری است.
وی افزود: برای بندر بوشهر نیز مطالعه و احداث اسکله نفتی در زون نفتی جزیره نگین پیش بینی شده است که در این زمینه کاربرگ اخذ مجوز انجام مطالعه و احداث یک پست اسکله نفتی تهیه و به سازمان ارسال شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: برای بندر گناوه نیز طرح توسعه بندر گناوه شامل احداث موج شکن، لایروبی و دیوارکشی بین اراضی از اولویت‌‎های تعیین شده برای سال 1401 است که اکنون کار در مرحله انجام مطالعات است.
وی افزود: برای بندر دیلم نیز در قالب طرح توسعه، احداث موج شکن، لایروبی و دیوارکشی اراضی در دستور کار قرار دارد که اکنون مطالعات آن در حال انجام است.
شکیبی نسب یادآور شد: برآورد لایروبی در این بندر حدود یک میلیون متر مکعب پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: اتمام پروژه اسکله مسافری بوشهر در نیمه نخست امسال شامل احداث ۷ عدد دلفین مهار و یک پلتفرم جهت سوار و پیاده شدن مسافر از دیگر اولویت‌های این اداره کل است که با توجه به پیش بینی استفاده از این اسکله برای جام جهانی فوتبال در قطر با اولویت ویژه ای دنبال می شود.
شکیبی نسب اضافه کرد: برای مجتمع بندری نگین نیز احداث جاده به طول 9.5 کیلومتر و پل بطول 175 متر در حال اجرا است که اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی بیان کرد: در ارتباط با مجتمع بندری نگین پروژه تاسیسات زیربنایی شامل ۱.۵ کیلومتر راه اصلی، ۱.۵ کیلومتر راه فرعی، تونل انرژی (شامل تاسیسات آب، برق، اطفاء حریق) است که ابنیه آن اجرا شده و اکنون کار در آستانه ورود به مرحله اجرای تاسیسات قرار دارد.
 
شکبی‌نسب اضافه کرد: با توجه به تاخیر ایجاد شده در اجرا پروژه یاد شده به عوامل اجرا تاکید لازم برای اصلاح و سرعت بخشی به روند اجرا پروژه داده شده است.
۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۲۷
کد خبر : ۵۸,۴۰۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید