اختصاص یدک کش جدید به بندر امام(ره) برگزاری موفق مانور اطفاء حریق به صورت دستی در بندر بوشهر واگذاری فرصت های سرمایه گذاری از طریق مزایده/ تاکید بر حل چالش های سرمایه گذاران در بنادر با نگاه بلندمدت و حفظ منافع ملی و درچارچوب اقتصاد دریامحور/ سرمایه گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد صدور مجوز ساخت اسکله گردشگری در بندر ماهشهر مانور موفق اطفای حریق مخازن مایعات نفتی در مجتمع بندری انزلی تعیین تکلیف 30 کانتینر بلاتکلیف در بندر بوشهر آغاز شد بررسی و شناسایی عوامل آلودگی ساحل کنگان ادامه دارد منابع مالی؛ حلقه مفقوده زنجیره تامین نیروی انسانی حمل‌ونقل دریایی/ ضرورت حمایت ویژه مجلس در تسهیل جذب نیرو سازمان بنادر تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جریان سفرش به بندرامام خمینی(ره) عنوان کرد؛
بنادر کشور آماده پذیرش سرمایه گذاری در حوزه تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی هستند
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جریان سفر به مجتمع بندری امام خمینی(ره) بیان داشت: با توجه به افزایش ورود کالاهای اساسی به بنادرکشور، امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی وجود دارد.

 علی‌اکبر صفایی دوشنبه  23 خردادماه در جریان بازدید از پروژه های عمرانی و سرمایه‌گذاری مجتمع بندری امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران اظهارداشت: ٧٠ درصد از کالاهای اساسی که نیازهای روزمره کشور را تشکیل می دهد، از طریق بندر امام خمینی (ره) تامین می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بندر امام خمینی(ره) بستر مناسبی برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی است، گفت: برای شتاب در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی و همچنین نگهداری کالاها از بخش خصوصی دعوت می شود تا برای ساخت و یا تأمین تجهیزات مورد نیاز این بخش از طریق سرمایه گذاری با دولت مشارکت کنند.

زمینه‌های مساعد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین ظرفیت انبارهای سرپوشیده موجود در بنادر کشور را سه میلیون تن عنوان کرد و افزود: علاوه بر این نیز میزان ذخیره‌سازی غلات در سیلوهای موجود بنادر نیز به ٣٠٠ هزار تن رسیده که ساخت سیلوهای جدید تا ظرفیت ٨٠٠ هزار تن دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

صفایی افزود: با تلاش‌هایی که انجام شده، سرمایه گذاری در زمینه ایجاد سیلوهای پیشرفته در بنادر کشور روند روبه رشدی پیدا کرده است.

وی هدف از احداث این سیلوها را ایجاد مراکز توزیع استاندارد و تامین‌کننده سریع نیاز استان‌های کشور به غلات دانست و افزود: اجرای این پروژه ها، به صاحبان کالا کمک می‌کند تا نگهداری محموله های آنها در شرایط بهتری قرار بگیرد.

 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی  به چشم انداز پیش بینی شده برای توسعه سرمایه گذاری در بندر امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: در قالب افق ترسیم شده در زمینه  تامین کالای اساسی، به واسطه سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام می‌گردد امکان پاسخگویی به نیاز کشور از طریق این بندر ارتقاء می یابد.

صفایی خاطرنشان کرد: علاوه بر این فرصت بسیار خوبی برای انجام سرمایه گذاری در بخش مواد معدنی در بندر امام خمینی (ره) فراهم شده است .

تأمین تجهیزات یکپارچه اولویت سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه بنادر

وی با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته در زمینه تأمین تجهیزات استراتژیک به منظور تخلیه غلات از سوی دولت اقدام جدی صورت نگرفته است، گفت: تامین این تجهیزات، سرعت در تخلیه کالاهای اساسی به ویژه در بخش غلات را بهبود می‌بخشد و در این زمینه از بخش خصوصی دعوت به همکاری می‌گردد.

 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوری همچنین بر ضرورت ارتقای سطح آماده بکار بودن تجهیزات موجود در بنادر ر تأکید کرد و گفت: تهیه تجهیزات یکپارچه برای تسریع در روند تخلیه کالاهای اساسی با جدیت در دستور کار قرار دارد.

۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۲۱
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۸,۴۲۰
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید