مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه بازدید از اسکله‌های مجتمع بندری امام خمینی(ره):
تحویل دهی کالاهای اساسی از بنادر کشور ۱۷ درصد رشد دارد
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از رشد ۱۷ درصدی تحویل کالاهای اساسی از بنادر کشور به صاحبان کالاها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، علی اکبر صفایی روز دوشنبه ٢٣ خرداد که برای بررسی روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی  به بندر امام خمینی(ره) سفر کرده بود، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال، میزان تحویل دهی کالاهای اساسی از بنادر کشور به صاحبان آنها و جابجایی به سمت مقصد در استان‌های مختلف با رشد ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته‌ همراه است.
وی با تاکید بر تسریع در ترخیص کالاهای اساسی از بنادر کشور گفت: عملکرد بنادر در این حوزه طی سال گذشته ۲۷ میلیون تن کالای اساسی بوده که عمده آن  در دوره کاری دولت سیزدهم رقم زده شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی این میزان تخلیه کالا در بنادر کشور را میتوان اقدامی با ارزش برای پشتیبانی از شبکه توزیع کالای اساسی در کشور دانست و افزود: تلاش های سازمان بنادر و دریانوردی کشور نیز در راستای بهبود این عملکرد طی سال جاری است.
صفایی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۱ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در لنگرگاه ها موجود است و علاوه بر این تعداد ۲۰ فروند کشتی دیگر در اسکله های بنادر کل کشور فرآیند تخلیه محموله ها را طی می‌کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی کالاهای اساسی موجود در انبار و سیلوهای بنادر کشور را بیش از سه میلیون تن عنوان کرد و بیان‌داشت: در مجموع می توان گفت که کل کالاهای اساسی در لنگرگاه ها، اسکله ها و محوطه بنادر بالغ بر چهار میلیون تن است.
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۰۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۸,۴۲۳
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید