در جریان بازدید مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بندرامام خمینی(ره) تأکید شد:
تسریع در تکمیل و بهره‌برداری از پایانه مکانیزه غلات شماره ۴ بندرامام خمینی(ره)
معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جریان بازدید از پروژه‌های سرمایه‌گذاری احداث پایانه‌های مکانیزه غلات مجتمع بندری امام خمینی(ره) با اشاره به مزایای اشتغالزایی و رونق اقتصادی منطقه، بر تسریع در بهره‌برداری از پایانه مکانیزه شماره چهار غلات، حمایت از روند تکمیل پایانه‌های شماره دو و سه و اکران واگذاری پایانه غلات شماره یک در این مجتمع بزرگ بندری تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، در جریان سفر معاون وزیر و  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مجتمع بندری امام خمینی(ره)، ضمن بررسی روند احداث و تکمیل پایانه‌های مکانیره غلات که با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود، بر لزوم پشتیبانی از روند تکمیل این پروژه‌ها تأکید نمود.

صفایی با اشاره به مزایای حاصل از  راه اندازی و بهره برداری پایانه‌های  غلات در اشتغالزایی و توسعه منطقه، دستور آماده‌سازی شرایط لازم برای بهره‌برداری ایمن از پروژه پایانه مکانیزه غلات شماره چهار بندر امام خمینی(ره) را صادر نمود.

یادآور می‌شود پایانه غلات شماره چهار با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با مبلغ 8300 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 74 هزار متر مربع در حال احداث می‌باشد.

این پایانه با برخورداری از 20 سیلو بتنی با ظرفیت 170 هزار تن و همچنین ساخت انبار به مساحت 15 هزار متر مربع در منطقه ویژه بندری امام خمینی(ره) در حال طی مراحل پایانی احداث می باشد.

کاهش بهای تمام شده واردات کالاهای اساسی کشور، تسریع در تخلیه کشتی‌های حامل غلات، استفاده از ظرفیت و دانش داخلی به منظور احداث سیلوهای بتنی، ایجاد زمینه اشتغالزایی در منطقه و افزایش ظرفیت پذیرش، نگهداری و انبارش استاندارد کالاهای فله و کالاهای اساسی از مزایای بهره‌برداری از این پایانه به شمار می‌آید.

احداث گالری انتقال از اسکله به سیلو به طول 1620متر، شامل دو خط به ظرفیت هر کدام 1200 تن و تأمین 4 دستگاه مکنده غلات از دیگر اهداف اجرای این پروژه می باشد.

همچنین پایانه شماره ٣ غلات با 14 سیلو فلزی به ظرفیت 150 هزار تن، پایانه شماره 2 غلات با  20 سیلو بتنی به ظرفیت 250 هزار تن و همچنین پروژه احداث 12 سیلوی فلزی 100 هزارتنی غلات از دیگر پروژه های در حال احداث توسط  سرمایه گذاران بخش خصوصی بندر امام خمینی(ره) محسوب می‌شوند.

۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۳۹
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۸,۴۳۳
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید