وزیر بنادر و کشتیرانی هند وارد تهران شد توسعه فعالیت‌های ترانزیتی اولویت مهم بندر شهید رجایی است/احداث بندر جدید در سواحل منجر به تحول در منطقه شود پایان بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان با امضای ۴ یادداشت تفاهم همکاری/ امضای سندهمکاری دریانوردی بین تهران و اسلام آباد دیدار رستم قاسمی با وزیر دریانوردی پاکستان/ اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات در توسعه بنادر تبیین شاخصه‌های عفاف و حجاب در مجتمع بندری امام(ره) آغاز لایه برداری شمال کانال آشوراده خلیج گرگان عملیات موفقیت‌آمیز سبک‌سازی یک فروند کشتی حامل کالای اساسی‌ در بندرامام(ره) جذب ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه بندر امیرآباد بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از بندر شهید رجایی/ طرح‌های سازمان بنادر و دریانوردی در هرمزگان اثرگذاری ملی و منطقه‌ای دارد/ برنامه کلان دولت سیزدهم حمایت از اقتصاد دریامحور با دیپلماسی منطقه‌ای است مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد
تقاطع غیرهمسطح بندر شهید رجایی تا یک ماه آینده قابل بهر‌ه‌برداری است/بهره‌برداری از پست دوم اسکله نفتی بندر شهیدرجایی؛ درآینده‌ نزدیک
عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: پست دوم اسکله نفتی بندر شهیدرجایی به زودی به بهره برداری می رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،  محمدرضا اله‌یار در بازدید از طرح‌های تعمیرات اساسی، تجهیزاتی و مخابراتی و فاز سوم طرح‌ توسعه بندر شهید رجایی با اشاره به طرح‌های شاخص و قابل افتتاح در این بندر گفت: با توجه به وجود طرح‌های متعدد در بندر شهید رجایی به عنوان مهم‌ترین بندر تجاری ایران، مدیریت و نظارت دقیق بر این طرح‌ها می‌تواند به تسریع روند احداث، تکمیل و بهره‌برداری آنها کمک شایانی کند.
 
وی بیان داشت: تقاطع غیرهمسطح بندر شهید رجایی که مراحل نهایی آن در حال انجام و یکماه آینده قابل بهره‌برداری است، به کاهش ترافیک در این محور کمک قابل توجهی خواهد کرد.
 
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص ساختمان مرجع دریایی بندر شهید رجایی گفت: با توجه به وسعت استان هرمزگان و برخورداری از بنادر و جزایر متعدد و همچنین در راستای ایمنی بیشتر تردد شناورها و مدیریت ناوبری در منطقه، احداث این مرکز یکی از نیازهای ضروری محسوب می‌شود. 
 
اله‌یار  به تقاطع‌ها، تعمیرات اساسی تاسیسات زیربنایی و جاده‌های منتهی به بندر شهید رجایی و همچنین استفاده از تکنولوژی جدید که قابلیت نگه‌داری بهتر با طول عمر بیشتر باشد، اشاره کرد و گفت: تلاش ما بر این است بیشتر جاده‌ها و خیابان‌های داخل و منتهی به بندر شهید رجایی به تکنولوژی‌های جدید و مدرن مجهز شوند. 
 
وی با اشاره به اثرگذاری تجهیزات جدید و به روز در توسعه، تکمیل و نگهداری ابنیه‌ بندر شهید رجایی، افزود: به موازت پیشرفت فیزیکی طرح‌ها، امکانات عملیاتی و تجهیزاتی آن‍ها به روزرسانی می‌شود.
 
عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی ساخت سه پست اسکله نفتی در بندر شهید رجایی را از جمله طرح‌های شاخص اقتصاد مقاومتی برشمرد و اظهارکرد: به زودی امکان استفاده و بهره‌برداری از پست دوم اسکله نفتی فراهم می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: ساخت اسکله‌های یاد شده با قابلیت پذیرش شناورهای بزرگ نفتی با اتکاء بر توان داخلی انجام و بیش‌تر تجهیزات مورد نیاز در داخل کشور و توسط شرکت‌های دانش بنیان ساخته شده است.
 
به گفته معاون مهندسی سازمان بنادر، با تکمیل مرحله سوم بندر شهید رجایی، امکان پهلوگیری همزمان سه کشتی نسل هفتم اقیانوس پیما با آبخور ۱۷.۵ متر و طول ۴۰۰ متر با بیش از ۱۸ هزار و ۴۰۰ TEU کانتینر فراهم می‌شود.
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۵۷
کد خبر : ۵۸,۴۴۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید