رونق بنادر آبادان با صادرات و ترانزیت کالا/ ظرفیت‌های خوبی در بندر آبادان ایجاد شده است/ سفر دریایی از آبادان به کویت و‌ قطر بازدید معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر بوشهر بارگیری و ترانزیت در بندر نفتی خلیج فارس به مرز 2 میلیون تن رسید/ صادرات قیر به عمان، امارات و هند بارگیری نخستین محموله صادراتی مصالح ساختمانی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر رشد چشمگیر تجارت با همسایگان با افزایش ناوگان دریایی در جنوب و شمال ایران/ آغاز ترانزیت ۱۰ میلیون تنی کالا از روسیه از طریق ایران/ پیگیری حذف صدور ویزای سفر به کویت هم اندیشی تعاونی های لنج داران و مدیر بنادر و دریانوردی آبادان طرح جامع بندر ریگ بوشهر به تصویب سازمان بنادر رسیده است پایش الکترونیک آب‌های بنادر بوشهر، چابهار، انزلی و شهید رجایی با رادارهای ساخت شرکت‌های دانش‌ بنیان داخلی/ عزم سازمان بنادر برای استفاده از مجموعه های دانش بنیان در حوزه تجهیزات بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بندر خرمشهر مدیرکل حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد
بازدید علی نازی عضو‌هیات عامل و‌ معاون امور دریایی سازمان بنادر از بندر کیش و ناوشکن جماران
مجید علی نازی عضو هیات عامل و‌ معاون امور دریایی به همراه علی اکبر مرزبان مدیرکل امور دریانوردان و سازمان های بین المللی و تخصصی سازمان بنادر و دریانوردی و امامدادی مدیر بنادر و‌دریانوردی کیش از محوطه عملیاتی بندر کیش و همچنین ناوشکن جماران بازدید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علی نازی پس از بازدید از بخش های مختلف ناوشکن جماران، با فرماندهان و‌افسران این ناو دیدار کرد و  در آستانه روز دریانورد، این روز را از طرف مجموعه سازمان بنادر و‌دریانوردی به آنان تبریک گفت . 
 
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ، همچنین از محوطه بندر کیش بازدید کرد و از نزدیک در جریان امور دریایی این بندر قرار گرفت .
علی نازی در این بازدید ، با حضور بر روی یکی از کشتی های تفریحی حاضر در حوضچه بندر، با کاپیتان و مالک کشتی گفتگو‌ کرد و وضعیت دریانوردی این منطقه را بررسی کرد . 
 
علی نازی سپس در جلسه ای با مدیر بنادر و‌دریانوردی کیش، درباره مسائل و‌ مشکلات و چالش های مدیریت این بندر به گفتگو‌ نشست . 
 
 گفتنی است، همزمان با برگزاری دوازدهمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی، ناوشکن جماران در اسکله بندرگاه کیش پهلو گرفته است.
 
به منظور آشنایی مردم با توانمندی ساخت صنایع دریایی ایران و با پیگیری اداره بنادر و دریانوردی کیش و هماهنگی فرماندهی ناو گروه اعزامی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و مجری برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش، امروز امکان بازدید عموم از ناوشکن جماران فراهم شده است و مردم و گردشگران جزیره کیش با حضور در ناو جماران از قسمت های مختلف این ناو دیدن می کنند.
 
گفتنی است، جماران اولین ناوشکن ساخت ایران در کلاس موج است که با دانش تماما ایرانی ساخته و در سال ۱۳۸۸ تحویل نیروی‌دریایی ارتش شد.
در این شناور از پیشرفته‌ترین نمونه‌های راداری، سامانه‌های پدافندی و موشکی از جمله موشک‌های سطح‌به‌هوا و اژدرانداز استفاده شده و همچنین در کنار این تجهیزات جماران اولین ناوشکن ایرانی است که به باند فرود هلی‌کوپتر مجهز شده تا به راحتی بتوان در مواقع ضرور از بالگرد آن برای عملیات‌های مختلف استفاده کرد.
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۳۵
کد خبر : ۵۸,۴۵۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید