پهلوگیری بالغ بر 5 هزار فروند شناور در بنادر غرب هرمزگان به عنوان پر تردد ترین بندر کشور/ نجات جان 6 نفر در آب های حوزه ی استحفاظی غرب هرمزگان در 2 ماهه سال 1401
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از پهلوگیری بیش از 5 هزار فروند شناور و ارتقای ایمنی تردد شناورها و نجات جان 6 نفر در آب های حوزه ی استحفاظی غرب هرمزگان در 2 ماهه سال 1401 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب" تعداد تردد شناورها در بنادر غرب هرمزگان را 5 هزار و 52 فروند با رشد 26 درصدی اعلام کرد و گفت: از این میزان تردد در 2 ماهه سال جاری، ظرفیت بارگیری 294 فروند شناور با رشد 32 درصدی، بالای هزار تن و ظرفیت بارگیری 4 هزار و 758 فروند شناور با رشد 27 درصدی، زیر هزار تن بوده است.

عسکری نسب افزود: مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) بنادر غرب هرمزگان در راستای اعمال وظایف حاکمیتی و به منظور حفظ و ارتقاء ایمنی دریانوردی، در 2 ماهه سال جاری با 2 پیام اولیه و 14 عملیات جستجو و نجات، موفق به نجات جان 2 نفر در آب های حوزه ی استحفاظی خود شده است.

وی افزود: استاندارد سازی بنادر غرب استان به تجهیزات استراتژیک مخابراتی، ارتقاء توان عملیاتی بندر، ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت، ارتقاء سطح امنیت بندر و ارتقاء مدیریت و نظارت بر سواحل غرب هرمزگان سبب جهش چشمگیر تردد شناور در بنادر غرب هرمزگان و کسب جایگاه نخست در بین بنادر کشور می باشد.

لازم به ذکر است، سامانه ۱۵۵۰ مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بنادر غرب هرمزگان و کانال اضطرار دریایی ۱۶ vhf به صورت شبانه روزی آماده دریافت  گزارش حوادث دریایی می باشد.

۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۱۵
کد خبر : ۵۸,۴۵۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید