با اتکا به روحیه خودباوری و دانش متخصصان داخلی انجام شد؛
بومی‌سازی  دانش برنامه‌ریزی بردهای کنترل پایانه کانتینری بندرامام خمینی(ره)
با اتکا به توان و تخصص نیروهای داخلی، دانش برنامه‌ریزی بردهای کنترل جرثقیل‌های دروازه ای(گنتری کرین) در پایانه کانتینری مجتمع بندری امام خمینی(ره) بومی‌سازی شد و ضریب آماده به‌کاری تجهیزات مذکور ارتقاء یافت.

به گزارش روابط  عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، محمدعلی علایی معاون فنی و نگهداری ضمن اعلام این خبر بیان داشت: در گذشته برنامه‌ریزی این بردهای کنترل توسط  شرکت سازنده خارجی انجام می‌شد که پس از اعمال تحریم‌های ظالمانه این خدمات تحت تأثیر منفی قرار گرفت و  موجب اتلاف وقت، تحمیل هزینه اضافی  و عدم انتفاع تجهیز به دلیل خارج از سرویسی‌ها ‌شد.

علایی در ادامه افزود: نیروهای متخصص بومی فعال در پایانه کانتینری مجتمع بندری امام خمینی(ره) با  برخورداری از روحیه خودباوری و اتکا به دانش فنی خود موفق به بومی‌سازی دانش برنامه‌ریزی بردهای کنترل جرثقیل‌های دروازه‌ای شده و امکان استفاده از بردهای مذکور در قسمت‌های مختلف تجهیز و افزایش دامنه‌ی کاربرد آنها با تغییر در پارامترهای آن میسر شد.

وی همچنین تسریع در آماده بکاری و بازگشت تجهیزات به چرخه عملیات و ارتقاء رضایت مشتریان در اثر تداوم چرخه ارائه خدمات به آنان را از مزیت‌های بومی سازی این دانش برشمرد.

یادآور می‌شود تجهیزات یاد شده به مدت یک هفته به علت برنامه‌ریزی بردها خارج ‌از سرویس می‌شدند، که پس از بومی‌سازی این دانش، در هر بار برنامه‌ریزی کردن فقط ۱ روز خارج از سرویسی طول می‌کشد که سالانه ۵ درصد آماده‌بکاری تجهیز را ارتقا می‌دهد.

۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۰۴
روابط‌عمومی |
کد خبر : ۵۸,۴۶۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید