تکمیل نوسازی پنجمین انبار ترانزیت کالای بندر شهید رجایی/ انبارش کالا در شرایط ایمن وکاهش میزان اتلاف با تعمیرات اساسی فضاهای مسقف/ نوسازی ششمین انبار 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
سرپرست معاونت مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: پس از اتمام تعمیرات اساسی پنج باب انبار براساس استانداردهای روز در بندرشهید رجایی، ششمین انبار ترانزیت کالا با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی بر اساس برنامه زمانبندی در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "حمید کمالی" اظهار داشت: پس اتمام تعمیرات اساسی پنج باب انبار ویژه کالای اساسی براساس استانداردهای روز در بندرشهید رجایی، کار نوسازی ششمین انبار ترانزیت کالا با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی بر اساس برنامه زمانبندی در حال انجام است تا زمینه مساعد نگهداری کالا‌های اساسی در شرایط ایمن و مطلوب و کاهش میزان اتلاف آن بیش از پیش فراهم ‌شود.

وی ادامه داد: نوسازی این انبار با متراژی حدود 10 هزار متر مربع و دارای 900 متر مربع سکوی بارانداز تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

سرپرست معاونت مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از مولفه‌های مورد توجه در تعمیر و نوسازی این انبارها به نگه‌داری اصولی و افزایش سطح ایمنی کالاهای اساسی و ترانزیتی با هدف ارائه خدمات بهتر عنوان کرد و افزود: برای تحقق این هدف، در طرح یاد شده از نورگیرهای شفاف پلی‌کربنات به مساحت حدود 820 متر مربع استفاده می‌شود.

کمالی اضافه کرد: اقداماتی شامل اصلاح سیستم اطفاء حریق و اتصال به شبکه اطفاء حریق بندر، تعویض قطعات آسیب دیده سوله، ساماندهی و تعویض سیستم فاضلاب متناسب با شبکه فاضلاب بندر و اجرای رنگ نمای سوله از جمله فعالیت عمرانی و تاسیساتی می‌باشد که در انبار شماره شش درحال انجام است.

شایان ذکر است؛ بندر شهید رجایی با برخورداری از 23 باب انبار با احتساب 2 باب انبار هانگارد حجم قابل توجهی از انبارش کالاهای اساسی و ترانزیتی کشور را به خود اختصاص داده است.

۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۵۰
کد خبر : ۵۸,۴۷۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید