وزیر بنادر و کشتیرانی هند وارد تهران شد توسعه فعالیت‌های ترانزیتی اولویت مهم بندر شهید رجایی است/احداث بندر جدید در سواحل منجر به تحول در منطقه شود پایان بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان با امضای ۴ یادداشت تفاهم همکاری/ امضای سندهمکاری دریانوردی بین تهران و اسلام آباد دیدار رستم قاسمی با وزیر دریانوردی پاکستان/ اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات در توسعه بنادر تبیین شاخصه‌های عفاف و حجاب در مجتمع بندری امام(ره) آغاز لایه برداری شمال کانال آشوراده خلیج گرگان عملیات موفقیت‌آمیز سبک‌سازی یک فروند کشتی حامل کالای اساسی‌ در بندرامام(ره) جذب ۸۰ میلیارد تومان برای توسعه بندر امیرآباد بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از بندر شهید رجایی/ طرح‌های سازمان بنادر و دریانوردی در هرمزگان اثرگذاری ملی و منطقه‌ای دارد/ برنامه کلان دولت سیزدهم حمایت از اقتصاد دریامحور با دیپلماسی منطقه‌ای است مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بندر چابهار نهایی شد
۲۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار محقق شد
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: محقق شدن سرمایه‌گذاری ۲۱۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی و وضعیت مطلوب پروژه‌های سرمایه‌گذاری در بزرگترین بندراقیانوسی ایران نشان از رونق و توسعه است.

ناصر روانبخش اظهار داشت: پروژه‌های سرمایه گذاری در بندر چابهار وضعیت مطلوبی دارند بطوریکه عملیات اجرایی و احداث این پروژه‌ها با سرعت بسیار خوبی در حال انجام و برخی جلوتر از برنامه زمانبندی در حال اجرا است.

وی افزود: توسعه زیرساخت‌های لجستیکی بندر چابهار با استفاده از طرح‌های بخش خصوصی و توسعه کسب و کارهای بندری و ایجاد اشتغال پایدار از مهم‌ترین اهداف سال جاری این اداره کل است.

وی به احداث و بهره برداری از انبار چندمنظوره ۹ هزار متری بندر شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: طرح های سرمایه گذاری بندر چابهار برای ارتقاء ظرفیت پذیرش کالا و کشتی جلوتر از زمانبندی در حال اجراست.

وی بیان کرد: طرح های سرمایه گذاری برای ارتقای ظرفیت نگهداری و پذیرش کشتی‌های حامل کالاهای اساسی زودتر از برنامه به بهره برداری می‌رسد.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در راستای افزایش ظرفیت انبارش کالا، تسریع در تخلیه و بارگیری، نگهداری استاندارد کالا، افزایش ظرفیت پذیرش کشتی و دپوی کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در آبان  ۱۳۹۹ عملیات اجرایی احداث یک باب انبار نگهداری کالا در زمینی به مساحت ۱.۷ هکتار با مدت قرارداد ۲۰ ساله و به صورت BOT در بندر شهید بهشتی آغاز شده که خوشبختانه زودتر از برنامه زمانبندی به بهره برداری رسید.

روانبخش ادامه داد: به منظور تامین برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، دیماند برق بندر شهید بهشتی از ۲ به ۶,۵ مگاوات افزایش پیدا می کند و این پروژه در راستای افزایش ظرفیت تخلیه وبارگیری بندر چابهار و با هدف تامین برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی، اصلاح تابلوهای فشار متوسط سوئیچ‌خانه، اصلاح روشنایی بلوارها با استفاده از چراغهایLED  ۱۵۰ وات در حال انجام است.

وی افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال در بهمن ۱۴۰۰ شروع شد و با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، پیش بینی می شود در تیر ماه سال جاری به اتمام برسد.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به ثبت رکورد تعمیرات زیر آبی شناور هادی در بندر چابهار اشاره کرد و گفت: انجام موفقیت آمیز تعمیرات زیرآبی شناور راهنمابر هادی ۹ به منظور حفظ و ارتقاء توان عملیاتی بندر چابهار یکی از کارهای خوب و مورد توجه بود.

وی افزود: با وجود کمبود تجهیزات تعمیراتی و نبود فضای مناسب برای تعمیرات شناورهای خدماتی در بندر، تعمیرات شناور فوق توسط متخصصان پرتلاش و کارآزموده بندر چابهار به صورت ۲۴ ساعته انجام و در کمتر از ۴۸ ساعت با موفقیت به اتمام رسید و شناور به ناوگان عملیاتی بندر پیوست‌.

وی با بیان اینکه احداث مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی (MRCC) زرآباد جلوتر از برنامه زمانبندی با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان و با هدف ارتقاء ایمنی دریانوردی، جلوگیری از بروز حوادث احتمالی و ایجاد بستر مناسب جهت ارائه کیفیت خدمات جستجو و نجات دریایی، در نوار ساحلی غرب استان در حال احداث است، افزود: با توجه به کثرت تردد ناوگان دریایی و بویژه شناورهای صیادی در خط ساحلی غرب استان، ضرورت ارتقاء ایمنی دریایی در سواحل غربی استان سیستان و بلوچستان موجب شد، اداره کل بنادر و دریانوردی بر اساس وظایف حاکمیتی و الزامات کنوانسیون های بین المللی، پروژه احداث ساختمان جستجو و نجات دریایی را در دستور کار قرار دهد.

۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۲۱
خبرگزاری ایرنا |
کد خبر : ۵۸,۴۸۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید