flag
در ارتباط مجازی مدیرعامل سازمان بنادر با معاون وزیر حمل و نقل عمان عنوان شد؛

تشکیل کمیته مشترک همکاری های دریایی بین ایران و عمان/ راه اندازی مجدد خط مسافری چابهار - عمان/ دعوت از سرمایه گذاران عمان برای حضور در بنادر جنوبی ایران

معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ارتباط ویدئوکنفرانسی با معاون وزیر حمل و نقل عمان، در مورد نحوه اجرای بند های تفاهم نامه همکاری های بندری و دریایی بین دو کشور از جمله تشکیل کمیته مشترک همکاری های دریایی و راه اندازی مجدد خط مسافری دریایی بین چابهار - مسقط گفت‌وگو کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این نشست مجازی با خمیس شامخی؛ معاون وزیر حمل و نقل عمان، با اشاره به فرصت مناسب فعال شدن توافق نامه عشق آباد برای ترانزیت کالا از کشورهای آسیای میانه و افغانستان به عمان، گفت: سازمان بنادر برای ارسال کالاهای ترانزیتی این کریدور از طریق بندرعباس و بندر چابهار به مقصد بنادر عمان آمادگی کامل دارد؛ همچنین برای ارسال کالا به صورت آزمایشی در این مسیر، جلسات و کارگروهای متعددی در تاشکند و عشق آباد برگزار شده است.
وی در خصوص تشکیل کمیته مشترک همکاری های دریایی بین ایران و عمان، اظهار داشت: سازمان بنادر آمادگی تشکیل و برگزاری جلسات کمیته همکاری های دریایی بین دو کشور را دارد.
صفایی ادامه داد: از مقامات بندری و دریایی و همچنین شرکت های خصوصی فعال عمان دعوت می کنیم تا با حضور در بنادر ایران از ظرفیت ها و قابلیت های موجود مطلع شوند.
وی با تاکید بر حضور فعال نمایندگان کشورهای منطقه در بنادر جنوبی ایران، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی با فراهم کردن زیرساخت ها و روساخت های آماده همکاری است. 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی  از راه اندازی مجدد خط مسافری چابهار – عمان خبر داد و گفت: اقدامات لازم برای راه اندازی خط مسافری بین دوکشور، انجام شده است.
سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
11:08
نشست مجازی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و معاون وزیر حمل و نقل عمان
Loading
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید