رونق بنادر آبادان با صادرات و ترانزیت کالا/ ظرفیت‌های خوبی در بندر آبادان ایجاد شده است/ سفر دریایی از آبادان به کویت و‌ قطر بازدید معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر بوشهر بارگیری و ترانزیت در بندر نفتی خلیج فارس به مرز 2 میلیون تن رسید/ صادرات قیر به عمان، امارات و هند بارگیری نخستین محموله صادراتی مصالح ساختمانی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر رشد چشمگیر تجارت با همسایگان با افزایش ناوگان دریایی در جنوب و شمال ایران/ آغاز ترانزیت ۱۰ میلیون تنی کالا از روسیه از طریق ایران/ پیگیری حذف صدور ویزای سفر به کویت هم اندیشی تعاونی های لنج داران و مدیر بنادر و دریانوردی آبادان طرح جامع بندر ریگ بوشهر به تصویب سازمان بنادر رسیده است پایش الکترونیک آب‌های بنادر بوشهر، چابهار، انزلی و شهید رجایی با رادارهای ساخت شرکت‌های دانش‌ بنیان داخلی/ عزم سازمان بنادر برای استفاده از مجموعه های دانش بنیان در حوزه تجهیزات بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بندر خرمشهر مدیرکل حقوقی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد
بازدید سفیر ارمنستان از بندر چابهار/ بندر چابهار؛ ظرفیتی مناسب برای سرمایه گذاری و تبادلات تجاری ارمنستان
در بازدید سفیر ارمنستان در ایران از بندر چابهار ضمن بررسی راه های توسعه همکاری های بازرگانی و تجاری دو کشور مورد اعلام شد؛ ارمنستان به دنبال سرمایه گذاری در حمل و نقل ترانزیتی و انجام خدمات لجستیکی در چابهار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنادر و دریانوردی، آرسن آواکیان، سفیر جمهوری ارمنستان در ایران در بازدید از بندر شهیدبهشتی چابهار، گفت: ما به دنبال سرمایه گذاری در حمل و نقل ترانزیتی و انجام خدمات لجستیکی در چابهار هستیم.
وی اظهار کرد: استفاده از امکانات بندر چابهار از چند جنبه قابل اهمیت است؛ ما مایل هستیم که کالاهای ما از هندوستان به چابهار و از چابهار به ارمنستان بیاید.
سفیر ارمنستان گفت: ارمنستان مسیر خوبی برای ترانزیت کالا به دریا است و ایجاد همکاری بین ارمنستان، ایران و هند از طریق چابهار برای ما علاقمندی ایجاد کرده است.
بنا بر این گزارش، ناصر روانبخش؛ سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و‌بلوچستان نیز با اشاره به اشتراکات فرهنگی و تاریخی بین ایران و ارمنستان، گفت: دورنمای همکاری های اقتصادی، تجاری و ترانزیتی دو کشور روشن و رو به جلو است.
وی افزود: به دلیل عدم دسترسی ارمنستان به دریا؛ بنادر ایران در جنوب خصوصا بندر چابهار ظرفیت مناسبی برای انجام تبادلات تجاری ارمنستان با سایر کشورها فراهم می کند.
روانبخش خاطرنشان کرد: بازار بزرگ کشورهای اوراسیا و تمایل این کشورها به انجام تبادلات کالایی و تجاری با کشورهای حاشیه خلیج فارس، دریای عمان و هند فرصت مناسبی برای استفاده از زیرساخت‌های بندر چابهار، برای ارمنستان فراهم کرده است.
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به زیر ساخت‌های بندری ایجاد شده برای پذیرش بدون محدودیت انواع کشتی و  قابلیت تخلیه و بارگیری انواع کالا، گفت: امکان جابجایی کالا به مقاصد بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس و بنادر هند وجود دارد و در این زمینه ضرورت دارد تسهیلات و هماهنگی برای تردد ناوگان حمل زمینی ترانزیتی فراهم شود.
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۲۰
کد خبر : ۵۸,۴۹۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید