جابجایی بیش از یک میلیون نفر مسافر و گردشگر در بنادر شرق هرمزگان/ افزایش چشمگیر  سفرهای بین المللی به مقصد بندر شارجه
مدیر بنادر و دریانوردی شهیدباهنر و شرق هرمزگان از رشد آمار جابجایی مسافر و گردشگر در بنادر شرق هرمزگان خبر داد و گفت: با از سر گیری فعالیت خط مسافری بین المللی بندر شهید باهنر_بندر شارجه بیش از ۴ هزار نفر مسافر در این مسیر جابجا شده اند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان،"حمیدرضا محمدحسینی تختی" با اشاره به آمار جابجایی مسافر و گردشگر در  بازه زمانی فروردین تا  خرداد ماه سال جاری گفت: بیشترین آمار ثبت شده در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز بوده که آمارها رشد قابل ملاحضه ای رانسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

وی گفت: در جزیره رنگین کمانی هرمز نیز به لحاظ دارا بودن جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد خود در قلب خلیج فارس با جابه‌جایی بیش از ۲۸۴ هزار مسافر و گردشگر در سه ماهه نخست سال، جایگاه دوم را بین بنادر مسافری شرق هرمزگان داشته است.

 وی خاطر نشان کرد: در این مدت ۷۱۸ هزار و ۸۶۷ مسافر و گردشگر در مسیر  دریایی بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز جابجا شده اند.

این مقام مسول در خصوص افزایش تردد در مسیر بین المللی بندر شهید باهنر به بندر شارجه عنوان کرد:

در مدت گذشته از سال با جابجایی ۴هزار و ۶۲ مسافر  از طریق این مسیر دریایی رشد چشمگیری به ثبت رسیده است که این میزان با آمادگی و دارا بودن زیرساخت های لازم در  این بندر چند منظوره با افزایش تا 3 سفر در هفته، رشد خواهد یافت.

 لازم به ذکر است: بیشترین تمرکز سفرهای دریایی در آب‌های جنوبی ایران و به ویژه در مسیرهای دریایی هرمزگان قرار دارد گفت: بنادر شهید باهنر، شهید حقانی و هرمز در استان هرمزگان با بهره مندی از پایانه فعال دریایی مجهز، از اصلی‌ترین بنادر ایران در انجام سفرهای داخلی و  بین المللی هستند

۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۳۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۵۸,۴۹۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید